Při domovní prohlídce objevili v jeho bytě kompletní varnu na výrobu pervitinu a další látku, kterou zaslali na expertizu. Policisté pachatele zadrželi i s jeho čtyřiatřicetiletým kumpánem. I ten nyní čelí stíhání kvůli výrobě a šíření drog.

„Oba muži byli zadrženi tento týden v úterý v ulici Interbrigadistů v Přerově. Jsou podezřelí z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů,“ upřesnila mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Na jejich stopu přivedlo kriminalisty rozsáhlé šetření. „Mladšího pachatele jsme umístili do cely a po provedených vyšetřovacích úkonech byl propuštěn na svobodu,“ konstatovala Zajícová.

Starší z obou mužů skončil ve vazební věznici v Olomouci, protože se jedná o zkušeného výrobce drog. Šetření prokázalo, že osmatřicetiletý muž minimálně od května vyráběl v místě bydliště z volně dostupných léků pervitin. Získanou drogu pak nejméně v devíti případech prodával za 200 až 500 korun.

Drogy měl i pro svou potřebu. „Pro kriminalisty není tento pachatel žádnýmnováčkem, protože byl za stejnou trestnou činnost už v minulosti pravomocně odsouzen. Proto byl podán návrh na jeho vzetí do vazby,“ doplnila mluvčí.

Za trestný čin nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů mu hrozí vězení až na pět let.

Stejný trest postihl jednačtyřicetiletého muže z Přerovska, který skončil ve vazební věznici v Olomouci zhruba před měsícem. Ten společně se svou manželkou vyráběl pervitin a pak jej prodával lidem na Přerovsku a Kojetínsku.

„Muž vyráběl „na koleně“ metamfetamin minimálně od března roku 2007 ve svém přerovském bytě, a to s využitím chemikálií a volně prodejných léků. Prodával jej za částku od 100 do 2,5 tisíce korun za dávku,“ uvedla již dříve mluvčí přerovských policistů Michaela Sedláčková.