"Jezdíme sem pravidelně dlouhé roky. Návštěvu Tovačova v době konání výlovu už považujeme za rodinnou tradici," uvedl například Josef Hampl z Olomoucka.

Atraktivní podívaná zaujme děti i dospělé. Nejmenší se máchají se síťkami u výpusti, starší si zase dávají něco na zub. "Vždycky ochutnáme kapří hranolky. To je delikatesa, která chutná úplně jinak přímo u vody, než někde v restauraci," usmíval se třeba Pavel z Prostějova.

VIDEO: Zábava u tovačovského rybníka

Zdroj: Zdeněk Vysloužil

Tovačovský kapr má dobrou pověst. "Kapra na Vánoce bereme pouze z Tovačova. Na výlov jezdíme, protože máme ryby rády. Vánočního si ale kupujeme až těsně před Štědrým večerem, musí být ale tovačovský," uvedly jednohlasně dvě starší ženy.

Pikantní topinka s masovou směsí na hokeji v Přerově (vlevo) a bavorský párek v rohlíku.
Novinky z bufetu na hokeji v Přerově mizí okamžitě. Další se chystají

Ceny živých ryb se od loňska nezměnily. Za kilo kapra zaplatí zájemci v Tovačově 115 korun, amur je o 15 korun dražší a živý tolstolobik přijde na 65 korun.

Hlouběji do kapsy sáhnou fajnšmekři. V nabídce tovačovských rybářů jsou i dravci – štika a sumec za 290 korun, jeseter za 300 a pstruh duhový stojí 190 korun kilogram.

V restauraci v Olomouci obsluhuje hosty robot.
VIDEO: V olomoucké restauraci obsluhuje hosty robot

Hladoví návštěvníci se na výlovu také nasytí. Přímo u vody smaží rybáři kapry, kapří hranolky nebo pstruhy. Dát si můžete i kapra na cibuli nebo pstruha na cibuli, uzeného tolstolobika nebo vyhlášenou rybí polévku.

Výlov Hradeckého rybníka pokračuje v Tovačově i v neděli 15. října, od půl deváté ráno.

Sršeň asijská.
Sršeň asijská na Hané? Tady je MAPA předpovídající vhodné podmínky v ČR

Pošlete nám svoje fotky, videa, články z výlovů nebo, pokud jste rybáři, tak vaše zajímavé úlovky. Připojte krátký popisek k fotkám, jméno autora a odkud jste a kde se vám mimořádný úlovek podařil. Vaše příspěvky posílejte na adresu ryby@denik.cz. Nezapomeňte na své jméno a připojit můžete také krátký příběh. Rádi vše zveřejníme v našem speciálu o rybách a rybářích.

Banner rybyBanner rybyZdroj: Jan Lakomý