O dalším využití areálu jednali zástupci vedení města s ředitelem společnosti LOM Praha Romanem Planičkou. „Firma objekty nabízí k využití a je o ně překvapivě docela velký zájem. Byla zde vybudována velká střelnice a hledají se také možnosti spolupráce s firmami Meopta a PSP Engineering," informoval primátor města Jiří Lajtoch (ČSSD).

Poslední vojáci odejdou z letiště ke 31. prosinci.

„Poté celý rozlehlý areál převezmou Letecké opravárenské závody Malešice a budou ho využívat. Náklady na provoz a ostrahu činí 60 milionů korun. Celé letiště tedy bude pod kamerovým systémem tak, aby byl majetek monitorován a sledován," doplnil primátor.

Práce pro 54 lidí

Společnost LOM Praha dá v Přerově od ledna práci 54 lidem, z nichž budou část tvořit provozní zaměstnanci a druhou pak administrativně technická skupina.

„Šedesát milionů na ostrahu jsou obrovské peníze. To je asi ta nejdůležitější zpráva pro starostu Bochoře, ale také Henčlováky a Výmyslováky, kteří se obávali postupného rozebírání objektů," řekl náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS).

Letecké opravárenské závody Malešice prý v budoucnu neplánují přesun do Přerova, ale spíše prostor pro další expanzi.

„Budou se zde provádět opravy vrtulníků a jejich modernizace, další činností je pak výcvik pilotů, který je nyní dislokován v Pardubicích," vysvětlil už dříve ředitel společnosti Roman Planička. (pu)