Mladík se dopouštěl krádeží od února letošního roku a celková škoda na poškozených a odcizených věcech se vyšplhala na téměř čtvrt milionu korun. Výpravy zloděje začaly v areálu TJ Sokol v Kovalovicích. Násilím vnikl do šaten a letní zahrádky, kde po sobě zanechal doslova spoušť. Nakonec ale z místa odešel pouze s půllitrovou lahví Režné. V Křenovicích se vloupal do rodinného domu, odkud si odnesl dva LCD televizory, počítač, nářadí a domácí slivovici.

„V Uhřičicích vykradl hospodu a odcizil zde televizor, počítač a reprobednu. V Kojetíně se po rozbití okna vloupal do kanceláře pohřební služby, kde vzal dva notebooky a řečnický pult,“ vylíčila dále.

Jeho další zastávkou se staly opět Křenovice - v baru ukradl téměř sedm desítek krabiček cigaret, čtyři litry tvrdého alkoholu a hotovost 3 700 korun.

„Střešním vikýřem vnikl i do půdních prostor střelnice v Kojetíně. Uvnitř sice nic nenašel, ale způsobil Mysliveckému spolku Morava škodu na poškozených věcech za téměř 12 tisíc,“ řekla.

Jeho pozornosti neunikl ani odemčený vůz Peugeot Boxer, zaparkovaný v autodílnách v Kojetíně. Z něj demontoval autorádio, které nechal u budovy - i do té se pak vloupal a ukradl v ní notebook.

V Kojetíně se vloupal také do areálu sběrného dvora, v Uhřičicích pak do kulturního domu.

„Jeho posledním cílem se stala budova Obecního úřadu v Polkovicích, kterou vykradl společně se dvěma dalšími komplici. Odcizili batoh a skříň na dokumenty, ve které bylo několik tisíc korun a stravenky ve stejné hodnotě,“ upřesnila.

Po této krádeži muže zadrželi policisté a putoval do olomoucké vazební věznice. Policie některé kradené věci zajistila, většinu z nich ale pachatel stihl prodat náhodným osobám a zájemcům o koupi. Utržené peníze pak použil pro svou vlastní potřebu. Za krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci mu hrozí tříleté vězení.