Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak se v Hranicích volila Dívka roku

Hranice -(FOTOGALERIE, VIDEO 2x) S pocity štěstí odcházela v pátek večer z pódia hranické Sokolovny Markéta Kovalová z Lipníku nad Bečvou.

17.3.2008
SDÍLEJ:

Nejúspěšnějšími soutěžícími nakonec byly (zleva) druhá vicemiss Kristýna Zinráková, Dívka roku Markéta Kovalová a první vicemiss a zároveň Dívka čtenářů Hranického týdne Monika Beránková.Foto: Martin Třískala

Ta se totiž stala vítězkou hranického kola soutěže Dívka roku 2008. Co ale jejímu prvenství v desátém ročníku populární ankety předcházelo?

První slzičky Na finálový večer se dívky připravovaly více než měsíc.

„Minulý týden proběhla generálka. Fiktivní porota upozorňovala soutěžící na chyby, které dělají. Objevily se i první slzičky,“ uvedla Blanka Šturalová, ředitelka hranického Domu dětí a mládeže, který soutěž organizoval.

Jak dále dodala, dívky na zkouškách nacvičovaly chůzi, aerobic, učily se správně vyjadřovat a mluvit na mikrofon.

V pátek 14. března večer pak deset finalistek předvedlo početnému publiku vše, co se dvakrát týdně od konce ledna naučily.

Soutěžily mezi sebou ve čtyřech disciplínách: rozhovor s moderátorem, volná disciplína, aerobic a módní přehlídka.

Moderátor věděl, jak na problémy

Celým večerem provázel moderátor Martin Jakůbek a hravě si poradil i s řadou technických problému, které nastaly. „To bylo samozřejmě předem domluvené, my jsme jen zkoušeli, jak budete reagovat,“ řekl obecenstvu, kdyžmu chvíli nefungoval mikrofon.

Devítičlennou porotu tvořili především muži. Jejím předsedou byl hranický starosta Miroslav Wildner.

„Zdá se mi, že soutěžící v průběhu večera ztratily trému. Všechny mají velkou odvahu. Když porovnám letošní jubilejní ročník s předchozími, myslím si, že to je jeden z nejlepších,“ řekl starosta před závěrečným kolem soutěže. Jeho favoritkou byla soutěžící s číslem 10.

Optimismus i nervozita

Mezi misskami v zákulisí před prvním vystoupením na pódium panovala různorodá atmosféra.

„Myslím, že jsme stále skvělá parta a navzájem si to přejeme,“ řekla optimisticky jedna ze soutěžících Monika Beránková.

„Nervy hrajou velkou roli. Těším se, až to ze mě všechno spadne,“ obávala se Sarah Kreutzová.

„Bolí mě břicho, cítím se špatně,“ stěžovala si Lucie Bartochová. Úsměv z tváře jí ale nezmizel. „Hlavně si to užívejte, jestli máte nějaký pocit nervozity, dýchejte zhluboka a ono to přejde,“ uklidňovala Blanka Šturalová všechny soutěžící těsně před tím, než show vypukla.

Byly celkem čtyři discipliny

V prvním kole se trochu netradičním způsobem všechny soutěžící představily divákům. Každá prezentovala jednu zemi na světě, řekla pár informací o ní a pak dodala několik slov o sobě.

Jejich řeč doplnily otázky moderátora, které mnohdy dívky zaskočily. Diváci se tak dočkali prvních přeřeknutí, vtipných odpovědí, nebo se dozvěděli, že jedna ze soutěžících doma chová potkana.

Když ale došlo na ruštinu a francouzštinu, bylo zle, to pak dívky moderátorovi nerozumněly. Mezi jednotlivými soutěžními koly vystoupily také mažoretky Pomněnky a Panenky.

Nechybělo ani vystoupení street dance a Dynamic Fit Hranice. Vrcholem bylo vystoupení zahraničního hosta, a to česko-polské skupiny.

Ve druhé disciplíně předvedly finalistky to, co si samy zvolily. Nejčastěji se tancovalo, objevila se ale i hra na klarinet nebo kick box.

Třetí kolo patřilo aerobicu. Soutěžící před publikum předstoupily ve dvojicích a tancovaly všechny na stejnou skladbu, což ztížilo úkol poroty přidělit dívkám body. Sestavu s nimi nacvičila Blanka Šturalová mladší.

Závěrem mohli diváci zhlédnout módní přehlídku. Z dívek pak postupně opadala tréma.

„Už to ze mě naštěstí spadlo, dělala jsem drobné chyby, které snad nešly moc vidět,“ svěřila se Veronika Okapalová. „Mám vesměs dobré pocity,“ řekla Kateřina Bělocká.

Dívku roku volili i naši čtenáři

Kromě oficiálních cen se udělovala i cena Hranického týdne. Čtenáři novin měli možnost hlasovat v anketě a podpořit svým hlasem některou kandidátku.

Nejvíce je zaujala čtrnáctiletá Monika Beránková. Sama tomu před soutěží nevěřila. „To, že bych se umístila, je velmi nepravděpodobné, ale kdyby se to náhodou stalo, chci se pak vrátit do normálu,“ slibovala v rozhovoru Monika. Možná právě tím čtenáře natolik zaujala.

„Fandím jí, myslím, že má určitou šanci se umístit,“ věřila její maminka Miriam před vyhlášením.

Jak to všechno dopadlo?

Diváci v sále se do hlasování zapojili také a zvolili Miss sympatie, kterou se stala třináctiletá Kateřina Bělocká. Ta se celkově umístila na čtvrtém místě a bude se, jak slibovala před soutěží, snažit i v dalším kole.

Druhou vícemiss se po náročném výkonu stala dívka s číslem 6, čtrnáctiletá Kristýna Zinráková.

Monika Beránková zaujala nejen čtenáře, ale také porotu a umístila se na celkovém druhém místě. „Vzhledem k tomu, že postupuji do dalšího kola, budu se snažit všechno vylepšit,“ dodala po skončení soutěže.

Nejvíce se ovšem líbila soutěžící číslo 10, čtrnáctiletá Markéta Kovalová z Lipníka nad Bečvou.

Co o sobě řekla Dívka roku

Ta tři týdny před finálovým večerem šokovala v rozhovoru s tím, že by chtěla pracovat v laboratoři a zkoumat mikroby.

Půl hodiny před zahájením popsala situaci takto: „Cítím se kupodivu dobře, na sto procent ale vím, že budu mít trému, až předstoupím před diváky.“

Před závěrečnou disciplínou řekla, že trému nakonec neměla. „Výsledky si ale netroufám odhadnout. Nechci pak být zklamaná.“

Jako favoritku ji označil i hranický starosta Miroslav Wildner.

„Jsem šťastná úplně nejvíc, víc to nejde,“ řekla pár okamžiků poté, co zvítězila. „Chtěla bych se tomu dál věnovat, nevím jak to dopadne, uvidíme.“

Na otázku, s kým to oslaví, odpověděla, že bude slavit s rodinou, přáteli a známými.

Jan Rotrekl

17.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Ilustrační foto.
1

Chodec neměl v mlze reflexní prvky, srazilo ho auto

Výlov v Tovačově je tady! Hradecký rybník zve na rybí dobroty i atrakce

Ochutnávky rybích specialit, atrakce pro děti a především prodej živých ryb. Nejen na to se mohou těšit ti, kteří dorazí v sobotu 21. a neděli 22. října na tradiční výlov Hradeckého rybníku v Tovačově.

4. kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

V Hranicích se představily nové elektrobusy. Podívejte se

Představení nových elektrobusů, které mají městu Hranice zajistit čistší ovzduší a ekologičtější dopravu, proběhlo na Masarykově náměstí ve čtvrtek 19. října. Mimo představení nových vozidel byly k vidění i elektrická auta nebo starý autobus.

Dluhonské mosty čeká výměna, uzavřou je už za tři týdny

Omezení pro řidiče, ale i zaměstnance firem v bezprostřední blízkosti staveniště bude znamenat náročná výměna dvou mostů nad železniční tratí v Dluhonské ulici v Přerově. Mosty se uzavřou už za tři týdny - přesně šestého listopadu. Firma má na zhotovení díla šestapadesát týdnů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení