Stali se tak první jednotkou v zemi, která bude nové tatrovky používat. „Dovolte mi, abych se dnes tak trošku nostalgicky rozloučil s dosavadním vozidlem, naší vétřieskou,“ řekl při předávaní tatrovek náčelník štábu Velitelství sil podpory a výcviku Armády České republiky, brigádní generál Radoslav Rotrekl.

Podle něj mají nové vozy mnohem vyšší kvalitativní úroveň než dosavadní Pragy V3S, které armáda používala více než půlstoletí. O nedostatcích tater se bavit nechtěl.

„Vraťme se k nim až tyto vozy ujedou několik tisíc kilometrů,“ uvedl a dodal, že armáda samozřejmě provoz za několik měsíců bude tatrovky hodnotit.

Součástí předávání bylo i požehnání novým vozům české armády, které obstaral vojenský kaplan Roman Lukáš. Krátce poté, co dokončil motlitbu, usedl do kabiny první tatry v řadě řidič 71. mechanizovaného praporu Jiří Fešar.

„Tohle vozidlo bude určitě lepší. Je bezpečnější, vyšší,“ přiznal voják, který absolvoval už mise v Bosně a Kosovu. „Záleží na velitelích,“ prozradil na dotaz, kam poprvé s tatrou pojede.

„Do mise mám ještě v plánu jet, ale nic bližšího zatím nevím. S tatrou bych ale jel rád,“ uzavřel Fešar.