Kašna s nefungujícím vodotryskem a vysychající jezírko. To je v těchto parných dnech realita, se kterou se setkávají návštěvníci přerovského parku v Michalově.

Město zaregistrovalo stížnosti občanů a tak se v nejbližších dnech bude snažit o nápravu tohoto problému a obnovení těchto vodních atrakcí.

Vodotrysk se ale kompletní opravy dočká až příští rok a šance, že se voda v jezírku udrží je prý jen padesátiprocentní.

Vodotrysk byl poškozen tuhými mrazy v zimě. V tomto a příštím roce se dočká potřebných oprav.

„Chápu absenci vody v jezírku i vodotrysku v parku. Po letošní tuhé zimě byl bohužel vodotrysk poškozen a zjistili jsme, že má nevyhovující vnitřní izolaci. V plánu je jeho kompletní rekonstrukce," sdělil náměstek primátora Michal Zácha (ODS).

Od července by měl zase tryskat. Měl by se totiž opravit do konce června.

„Domluvili jsme se s firmou, která už má vystavenou objednávku a měla by v nejbližších dnech začít s realizací opravy," dodal.

Kompletní rekonstrukce se ale dočká až za rok.

„Prvně budeme řešit situaci ohledně vypuštěného a zarostlého jezírka. Kompletní oprava vodotrysku přijde na řadu na jaře příštího roku," sdělil.

Z přírodního jezírka bude možná umělé

Přírodní jezírko bylo v parku postaveno před třemi roky. Voda v něm však po napuštění dlouho nevydrží.

„Problém s jezírkem je letitý. Dříve byl dokonce proveden geologický průzkum jeho dna. Následně byly provedeny úpravy, ale voda se vždy po napuštění vždy ztratila. Proto se chceme pokusit o dotěsnění problematických míst," řekl.

Město na odstranění problému s jezírkem již vymezilo finance. Není ale jisté, zda plánované úpravy pomůžou.

„Schválili jsme 40 tisíc korun na zpevnění břehu jezírka. Chci být upřímný, podle mě to bude padesát na padesát, jestli úprava bude fungovat," uvedl Michal Zácha.

Pokud by po napuštění jezírka následoval stejný scénář jako minulé roky, je v úvahu možnost udělat z něj umělou vodní plochu pomocí fólie.

„Kdyby současná úprava nepomohla, přijde na řadu otázka, zda z přírodního jezírka neudělat jezírko umělé, tím, že se na dno dá umělá folie," uzavřel.