Přestože chtěl provozovatel vodního lyžování rozjet novou atrakci co nejdříve, smlouva s městem dosud nebyla uzavřena.
Důvodem průtahů ale není nesouhlas občanů. Projektu brání jiná věc.
Provozovatel se s městem dosud nedohodl na podmínkách pronájmu budovy, již pro své podnikání potřebuje.
Vodní lyžování na přírodním koupališti Laguna se v Přerově nesetkalo jen s nadšenými ohlasy.
Záměr jako první kritizovali rybáři, kteří se obávají toho, že tato aktivita naruší biotop ryb.
Proti jsou i mnozí Přerované, kteří se podepsali pod petici. Její autorka kvůli tomu dokonce měla problémy s policií, protože na ni provozovatel podal trestní oznámení.
Zastupitelé nakonec po bouřlivé debatě na zasedání v dubnu rozhodli, že nová atrakce v Přerově bude, ale jen na dva roky, a to do října roku 2019.
Chtěli stavět už v dubnu
Firma přitom chtěla mít jistotu alespoň pěti let.
Zda a kdy se na Laguně spustí mobilní vlek na vodní lyžování, je zatím velkou neznámou.
Provozovatel Pavel Trčala z brněnské firmy CITY SPORTS připouští průtahy.
„Vlek mohl v Přerově dávno stát a firma ho plánovala instalovat letos v dubnu. Teprve v dubnu ovšem město nabídlo smlouvu pro pronájem vleku, ale jen na dva roky. Nachystat stavební povolení trvá dlouhou dobu a vůbec nevíme, zda je reálné to na letošní sezonu stihnout," řekl Pavel Trčala.
Opravit bývalou převlékárnu
Město podle něj navíc požaduje, aby si firma pronajala a opravila ruinu budovy na břehu Laguny, která dříve sloužila jako převlékárna.
„Provozovatel chtěl původně tento objekt od města odkoupit, nebo si ho pronajmout za symbolickou korunu, protože potřebuje zázemí pro vodní vlek. Mobilní buňku totiž není možné umístit na travnatou plochu v okolí Laguny a úředníci z odboru majetku řekli, že je tato budova vhodnější," nastínila mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.
Protože je objekt ve špatném technickém stavu a bez přípojek energií, není možné ho bez rekonstrukce využívat.
Náklady na nejnutnější opravy se podle města odhadují na 400 tisíc korun.
„Samozřejmě, že by pro nás bylo levnější a jednodušší na místě pouze instalovat buňku nebo hotový dřevěný domek. Investovat do tak rozsáhlých oprav, jako je oprava střechy a nosných zdí, pokud budova nebude ve vlastnictví firmy, je ale velké riziko. Proto jsme také požádali, aby nám byla odprodána," řekl provozovatel Pavel Trčala.
Volby mohou situaci změnit
Teprve podle podmínek pronájmu nebo odprodeje budovy se tedy firma rozhodne, zda v Přerově vůbec bude možné projekt vodního lyžování realizovat.
„Každý asi chápe, že je vlek velkou investicí, která se za dva roky nemůže vrátit. Město slíbilo, že může být pronájem prodloužen. Ale tohle je politické rozhodnutí. Budou volby a situace se může změnit. Investice je velmi riskantní, a pokud se i přesto rozhodneme do toho jít, budeme muset hledat provizorní způsoby provedení, které pak poškodí celkovou estetiku projektu," uzavřel Pavel Trčala.