„Vánoce a koledy mám rád a učíme je i naše nejmenší zpěváky, aby si je mohli doma zazpívat se svou rodinou. Atmosféra na náměstí je vždy skvělá a společné zpívání je pro nás zároveň přípravou na sérii vánočních koncertů, které nás čekají,“ řekl sbormistr Michal Sabadáš.

Vocantes vystoupí ve středu 11. prosince v 18 hodin na pódiu společně s redaktory Deníku a pozvanými hosty. Nejprve zazní koledy ze zpěvníku, a potom sbor přidá i několik dalších písní. „Když už se všichni na náměstí sejdeme, bylo by škoda, kdybychom se rozešli tak rychle,“ poznamenal.

Vocantes nyní pilně připravuje projekt Vánoční oratorium ve spolupráci s pěveckými sbory v Olomouci, Šternberku a Moravskou filharmonií.

Na tento ojedinělý posluchačský zážitek se mohou lidé těšit v neděli 15. prosince v 19. 30 hodin v Městském domě. Na stejném místě vystoupí sbor i 21. prosince v 19.30 hodin - a to na již tradičním večeru Vánoce s Vocantes.

Sbor čeká letos i jedna premiéra - vůbec poprvé doprovodí skupinu Re-VOX na koncertě, který se uskuteční na Štědrý den dopoledne na náměstí T. G. Masaryka v Přerově.

„Kromě vlastního vystoupení zazpíváme také tři skladby se skupinou Re-VOX, z toho dvě jsou od Jaroslava Wykrenta,“ nastínil.

Další koncerty si posluchači užijí krátce po svátcích - 4. ledna vystoupí Vocantes s Vánočním oratoriem ve Šternberku, o den později pak na Tříkrálovém koncertě v Kokorách.