„Vnitřní bazén se kompletně vypustí a vyčistí, dle hygienických požadavků," zdůvodnil plánovanou odstávku Jaroslav Klvač, ředitel společnosti Teplo Přerov, které koupaliště provozuje.

Uzavřen bude celý vnitřní areál. Kromě bazénu o délce 50 metrů, bude totiž zastavena i divoká řeka, která je na bazén napojena. Odstávka bazénu se z důvodu čištění konala naposledy v roce 2012. Veřejnosti se areál opět otevře ve čtvrtek 27. srpna.

Venkovní areál zůstává přístupný a to denně od 10 do 22 hodin. V porovnání s loňským červencem byla letos podle Jaroslava Klvače o něco málo nižší návštěvnost.

Hromadu sněhu navezli na bazén v Přerově i v srpnu 2012

„Nemáme ještě konečná čísla, ale pokles není tak dramatický," doplnil s tím, že počasí bylo v červenci 2013 teplejší.

Stříkající ježek

Naopak koupaliště v Penčicích hlásí zvýšení zájmu. Důvodem by mohl být i fakt, že koupaliště je zasazeno v přírodním prostředí.

„Lidé tomu můžou dávat přednost," nevyloučil Klvač.

Dětský bazén na koupališti v Penčicích navíc letos prošel rekonstrukcí. Kromě nového vyfóliovaného prostoru si tak děti mohou užívat vodní skluzavku a stříkajícího ježka, který je umístěn uprostřed bazénu. Za příznivého počasí je koupalište otevřeno denně od 9.30 do 19 hodin.

Radovánky ve sněhu

Dovezení sněhu by mělo proběhnout v sobotu 9. srpna mezi 14 a 14.30 hodin.

Na nadcházející víkend, kdy jsou hlášena tropická vedra, se pro návštěvníky přerovského venkovního areálu chystá i speciální osvěžení v podobě navezeného sněhu. Ten pochází ze zimního stadionu, který se v těchto dnech chystá na novou sezonu.

„V loňském roce bylo začátkem srpna chladněji, takže jsme to neuskutečnili," přiblížil Jaroslav Klvač.

Sníh, respektive jemný led, který vzniká broušením ledové plochy pomocí rolby, byl navezen na bazén už v roce 2012. Akce se tenkrát setkala s úspěchem.

„Čas ještě upřesníme. Předpokládám, že sníh vydrží dvě až tři hodiny," dodal na závěr Jaroslav Klvač s tím, že stejně jako v roce 2012, by hromada sněhu měla být umístěná u vchodu za bránou v blízkosti kamenné sochy.