Provozovatelé zdejších lyžařských areálů přesto věří, že jim počasí dopřeje a dobrých sněhových podmínek se přece jen dočkají.

V bývalém přerovském okrese najdou milovníci bílého sportu tři lyžařské areály – v Partutovicích, Potštátě a Uhřínově.

„V letošní sezoně jsme vleky neměli vůbec v provozu. Čekáme na sníh jako na spásu. Kvůli špatným sněhovým podmínkám musela být už několikrát odvolána i lyžařská škola,“ řekl Radko Černocký z lyžařského oddílu TJ Cement Hranice, která partutovický lyžařský areál provozuje.

Z letošní sezony jsou provozovatelé o to víc zklamáni, že v minulých letech do modernizace areálu investovali nemalé finanční prostředky. „Tyto úpravy jsme museli provést, abychom získali licenci,“ vysvětlil Černocký.

Partutovický areál byl vybudován v osmdesátých letech a provozuje dva vleky. „Nejlepší sezona za poslední roky byla předloni, kdy jsme začali v prosinci a skončili až v březnu. Ovšem letos je to bída, ale snad se sněhu ještě dočkáme,“ povzdechl si Radko Černocký.

Lépe na tom nejsou ani provozovatelé lyžařského areálu v Potštátě. „Je to hodně špatné. Vleky se nám letos ještě nepodařilo uvést do provozu, ale věřím, že sníh ještě přijde,“ svěřil se Filip Konečný ze Ski klubu v Hranicích.

Také v tomto lyžařském areálu, kde se nacházejí čtyři vleky, došlo k modernizaci. „Loni se zde budovalo osvětlení a zakoupila se rolba. Na tyto investice se nám podařilo získat dotace,“ upřesnil Konečný.

Také tam museli kvůli špatným sněhovým podmínkám několikrát odvolat lyžařskou školu a dokonce i veřejné lyžařské závody Potštát Cup.

Úplně stejně jsou na tom také provozovatelé lyžařského areálu v Uhřínově, který spravuje Lyžařský svaz ČR. Tam se sice vleky letos už rozjely, ale jen na jeden den.

„Vleky se nám podařilo spustit o víkendu hned začátkem ledna, ale od té doby stojí. Letošní zimanám nepřeje a stejné to bylo i vloni. Zatím se zde nemohla vyžít ani lyžařská škola, ale uvidíme, třeba ještě něco napadne,“ doufá Jiří Horáček.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika