V Jeseníkách vyjeli na svahy a do bílých stop první nadšenci, vlastníci zimních areálů na Olomoucku sjezdovky teprve připravují. Někteří pak chystají řadu novinek.

Lyžařský vlek v Domašově nad Bystřicí se zdejší radnice rozhodla prodat soukromé firmě. Během tří týdnů chce doladit poslední administrativní záležitosti.

Jaké má firma Centra.cz ze Slatinek plány? „Budeme stavět nový přístřešek s občerstvením, v první etapě chceme vyřešit zasněžování. Je to narychlo, ale do začátku lyžařské sezony bychom to chtěli stihnout,“ uvedl jednatel společnosti Radomil Vrba.

Vstupné, jehož výši ještě provozovatelé upřesní, by se mělo odvíjet od hodinových jízd. „Chceme být nejlevnější v Jeseníkách,“ řekl Vrba. Svah firma zakoupila i s přilehlým parkovištěm zdarma pro sedmdesát aut.

Olomoučané mají nejbližší sjezdovku v Hlubočkách, kde žádné velké změny nehlásí. „Dokoupili jsme dva kanony, se kterými se dá zasněžovat už při teplotě minus jeden stupeň,“ informoval provozovatel vleku Michal Stojmenov.

Původně chtěl prodloužit svah o padesát metrů, ale kvůli nedostatku materiálu odložil tyto práce na příští rok.

Také letos se však mohou lyžaři v Hlubočkách těšit na denní i večerní lyžování do jedenadvaceti hodin. „Ceny zůstávají oproti loňsku beze změn. Nadále budou fungovat rodinné časové permanentky,“ uvedl Stojmenov.

S přípravami na novou sezonu finišují také v Karlově u Paseky.

„Pracujeme na přístroji z Japonska, který zamezuje vypínání vleků. Musí být v místnosti a musí mít topení. Jinak co se týče letošní zimy, tak doufáme, že bude lepší než ta minulá. Nyní už tu máme několik desítek centimetrů sněhu, ale myslím, že to roztaje. Má se ještě oteplit. Přesto počítám, že tato sezona bude dobrá,“ uvedl majitel sjezdovky Antonín Kryl s tím, že i letos se mohou zájemci těšit na lyžařskou školu.