Sjízdná je javornická hřebenovka, upravené stopy jsou i na Pustevnách. Výborné podmínky panují také na běžecké magistrále na hřebenu Vsetínských vrchů.

„Stopa z Cábu přes Soláň na Bumbálku je strojově upravená. Na hřebenu leží až pětatřicet centimetrů sněhu,“ hlásil přímo z kabiny rolby Igor Levč, který má na starosti úsek mezi Vsackým Cábem a Soláněm. O víkendu si zde přijdou na své také milovníci sjezdového lyžování. „Díky novému sněhu jsme rozjeli i vlek u chaty Cáb. Novinkou je dětské lano, které je rovněž v provozu,“ dodal Levč.

Ideální podmínky pro sjezdaře hlásí většina zimních středisek. „O víkendu bude v provozu celý areál včetně velké sjezdovky,“ informoval Josef Kocůrek ze Skiareálu Kohútka v Javorníkách. Na tamních sjezdovkách leží deset až čtyřicet centimetrů sněhu. Aby provozovatelé lyžařům přístup do střediska zjednodušili, chystají na víkend kyvadlovou dopravu skibusem, který bude dojíždět na dolní parkoviště ve Vranči.

„Prioritu budou mít samozřejmě lyžaři, ale pokud bude místo, přibereme i běžkaře,“ dodal Kocůrek.

Další dva vleky jsou už nyní v provozu také u horského hotelu Portáš. Všechny vleky, včetně přibližovacího z parkoviště, čekají na lyžaře v areálu V Sedle na Soláni. Podle provozovatele na tamních svazích leží třicet až padesát centimetrů převážně technického sněhu. Kilometrový vlek v Karolince nebude lyžařům stále otevřen po celé své délce.

„Snažíme se zasněžit i horní část, ale potřebujeme, aby nám ještě pomohl přírodní sníh. O víkendu se zatím bude lyžovat ve dvou třetinách délky sjezdovky,“ popsal provozovatel Marek Cimala.

Snowboardisté si na své přijdou u hotelu Horal ve Velkých Karlovicích. Na tamní sjezdovce na ně totiž čeká nově otevřený překážkový snowpark.