* v roce 2006 zakládal spolu s Richardem Šlechtou, Martou Jandovou a dalšími občany koalici Společně pro Přerov, která se v průběhu let ostře vymezila vůči vládnoucí koalici ČSSD a ODS. Na počátku politického působení byla iniciativa Občané proti Penny marketu, kterou chtěli občané zabránit výstavbě dalšího supermarketu v době, kdy ve městě rostly krabicové obchody jako houby po dešti.

*první úspěch ve volbách zaznamenalo politické uskupení Společně pro Přerov s lídrem Vladimírem Puchalským na podzim roku 2006. Koalice SpP získala čtyři křesla v městském zastupitelstvu. O čtyři roky později už to bylo šest mandátů a v roce 2014 jich bylo osm. Ve stejném roce se stal Vladimír Puchalský primátorem města. Jeho strana byla ve volbách druhá nejúspěšnější a získala přes 20%.

* jako opoziční politik upozorňoval na předražené městské zakázky a kritizoval klientelismus na radnici za vlády ČSSD a ODS.
Jako lídr SpP usiloval o omezení počtu výherních hracích automatů ve městě a snažil se zabránit projektu výstavby spalovny, kterou Přerované znali jako velké ZEVO.

* jako první muž přerovské radnice po komunálních volbách v roce 2014 měl lví podíl na prosazení strategických dopravních staveb. Jednal s úředníky ministerstva i kraje, aby urychlil výstavbu mimoúrovňového křížení v Předmostí, vnitřního průtahu městem a průpichu, ale především stavbu dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem

* kritizoval šéfa ekologických aktivistů Děti Země Miroslava Patrika, který blokuje dokončení dálnice u Přerova. Nechal dokonce po městě vylepit plakáty s jeho telefonem, aby mohli nespokojení občané, kteří se na primátora obraceli kvůli neúnosné dopravní situaci, Miroslava Patrika kontaktovat

* prosazoval rozšíření Mádrova podjezdu a realizaci strategické průmyslové zóny na letišti v Bochoři. Účastnil se i jednání o průmyslové zóně Staré Rybníky, která do města přivedla společnost Panattoni Europe.

* snažil se, aby měl stále kontakt s reálnými problémy občanů, a proto pravidelně pořádal besedu Z očí do očí, na které se s lidmi pravidelně setkával.