Vichr nejčastěji kácel stromy a strhával střechy, takže musely v noci na pondělí vyrazit do terénu desítky profesionálních a dobrovolných hasičů.

„Už v nočních hodinách jsme zajišťovali uvolněné plechy na střeše administrativní budovy nemocnice v Přerově. Plechy, které vlály a ohrožovaly kolemjdoucí, jsme museli připevňovat s pomocí výškové techniky. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů - dobrovolní pak ještě nařezávali spadené stromy. Naštěstí se tato situace pacientů nijak nedotkla a jejich evakuace nebyla nutná,“ řekl krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Silný vítr způsobil naklonění, a poté pád komínu v areálu výchovného ústavu v Dřevohosticích. Přestože už nesloužil svému účelu, byla na něm upevněna konstrukce s čapím hnízdem.

„Je to pro nás především citová ztráta, protože na tento komín každý rok přilétá čáp, a teď se nemá kam vrátit,“ vylíčil starosta Dřevohostic Petr Dostál.

„Hasiči se poté, co vítr trochu utichl, dostali na střechu a komín i s konstrukcí sundávají. Budeme muset celou věc řešit i s ornitology a najít pro čápa, který na jaře přiletí, přechodný azyl,“ dodal.

Podle krajského mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka jednotky v noci na pondělí a v průběhu rána odstraňovaly také popadané stromy.