Radní s nimi debatovali o triumfálním úspěchu na Velké pardubické, ale i o tom, jak náročná je řehole žokeje a trenéra dostihových šampionů. Eva a Radim Petříkovi připravili vítězného Sacamira na nejnáročnější evropský dostihový závod v malé jezdecké stáji v Beňově na Přerovsku.

Triumfální vítězství desetiletého valacha Sacamira na letošní Velké pardubické slavil po návratu z prestižního závodu celý Beňov, odkud šampion pochází. Starosta obce Ivo Pitner předal v pondělí dopoledne trenérce Evě Petříkové kytici.
VIDEO: We are the champions, vítali vítězného Sacamira v Beňově

Nadaný žokej Pavel Složil mladší, který pochází z nedalekých Radslavic, vyhrál Velkou pardubickou v roce 2021 a letos i loni skončil na koni Talent jako druhý.

„Primátor jim poblahopřál k obrovskému úspěchu, kterého dosáhli, ale také skvělé reprezentaci našeho regionu,“ přiblížila mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Eva Petříková je profesionální trenérkou dostihových koní a její manžel Radim na přípravě koní také spolupracuje. Sacamiro s žokejem Janem Faltejskem byl jejich želízkem v ohni - a nezklamal.

Takto by měla vypadat nová světelná výzdoba v ulicích Přerova.
Vánoční trhy v Přerově: více světel, nový betlém i průvod Krampusáků

Pavel Složil mladší, rodák z Radslavic, má na svém kontě v pouhých pětadvaceti letech celou řadu úspěchů. Během své kariéry zvítězil ve dvaceti dostizích a nejvíce startů absolvoval pro trenéra Josefa Váňu mladšího.

Pavel Složil mladší na setkání v Přerově popsal i to, jak loni v červnu utrpěl vážné zranění a byl měsíc v umělém spánku. Naznačil, že má v plánu se v příštím roce závodní kariéry vzdát.