Ta se také stala vítězem internetové ankety O nejlepší předzahrádku, kterou vyhlásil Přerovský týdeník. Do soutěže se zapojilo takřka pět desítek přerovských restaurací. Vítěz nasbíral téměř 1400 hlasů.

„Z vítězství máme všichni velkou radost. Soutěž jsme sledovali, a když se hlasování blížilo do finále, tušili jsme, že vítězství máme na dosah,“ okomentovala úspěch v soutěži provozní restaurace Euro Věra Skřipcová.

A čím si terasa Euro získala u svých hostů oblibu?

„Naše venkovní posezení se od ostatních liší hlavně díky svému netradičnímu umístění. Nachází se, stejně jako restaurace, ve čtvrtém patře, a nabízí netradiční výhled na centrum města. Terasa byla otevřena teprve loni v květnu. Hlavně zpočátku se nám často stávalo, že si k nám lidé chodili s fotoaparáty z terasy fotit nově vzniklý pohled na Přerov,“ vysvětlila Skřipcová.

Hosté se tak mohou podle jejích slov z terasy nejen pokochat z ptačí perspektivy krásným výhledem, ale zároveň zde strávit příjemné chvíle se svými přáteli.

„A to i v případě, když třeba prší. Terasa je totiž zastřešená a chráněna proti nepříznivému počasí. Nejvíce je však samozřejmě využívaná, když je teplo a svítí sluníčko. To si naši hosté rádi objednávají třeba horké maliny s vanilkovou zmrzlinou, nebo míchané alkoholické nápoje,“ doplnila Věra Skřipcová.

Podle jejích slov terasa pojme dvacet až třicet osob, ale další návštěvníci mohou využít místa v restauraci, kde se v zadní části nachází také místnost pro nekuřáky.

Hosté restaurace si kromě pravidelných poledních meníček mohou vybrat také z pestrého nápojového a jídelního lístku. Ani milovníci pěnivého moku ale nepřijdou zkrátka. Na čepu zde mají tři druhy piva. O hosty restaurace se stará personál ve složení dvou číšníků a dvou kuchařů.

„Momentálně sestavujeme nový jídelníček, ve kterém by se měly objevit další speciality, ale také dětská jídla,“ doplnila provozní restaurace Euro, kam nejvíce hostů zavítá v pátek a v sobotu navečer.

Restaurace však pro své hosty připravuje i další novinku, a to v podobě nového vybavení v přední části restaurační místnosti.