Sobotní program otevřel slavnostní průvod obcí, který za zvuků dechové hudby vyrazil od hřbitova směrem k zámku. Během cesty se průvod zastavil u památníku obětem první světové války. Na prostranství u zámku, kde průvod zastavil, se úvodního slova ujal starosta obce Josef Voldán, který návštěvníkům přiblížil historii obce. „Prvními majiteli, kteří v roce 1317 vlastnili naše panství, byli pánové ze Všechovic. Posledním pak rod Bojakovských,“ sdělil.

Vzpomínka na Františka Kubešu vyvolala emoce

„První starosta do úřadu nastoupil v roce 1919. Od té doby se jich zde vystřídalo deset. Všichni dělali pro naši obec to nejlepší, co mohli, přesto jeden z nich vyčnívá, a to František Kubeša, který působil ve funkci dlouhých osmatřicet let. Já osobně mám na něj velice pěkné vzpomínky,“ připomněl se slzami v očích Josef Voldán, který mu In memoriam udělil čestné uznání za celoživotní práci pro obec.

Malhotice mají svoji knihu

V rámci oslav pokřtili v Malhoticích také publikaci. „Tato kniha má 387 stran a já si myslím, že každý si v ní najde to svoje. Obsahuje historii obce, majitele panství, rozkrývá Malhotice po stránce zemědělské, představuje spolky či tradice a končí pověstmi a povídkami, které se k obci vážou,“ vyjmenoval autor knihy Stanislav Řimák.Místním se program líbil. „Obci přejeme ať žije, a hlavně ať se rodí děti. Malhotice se nám líbí, žijeme zde rádi, jsme celkem rozvětvená rodina. Zažili jsme ale i špatné doby, to když se zde nesměly stavět nové domy,“ svěřili se manželé Koblihovi z čísla popisného 29.

Sobotní program oslav nabídl také specialitu v podobě grilovaného býka. Na své si přišly také děti, pro které byl připraven skákací hrad, kolotoče nebo malování pro obličej. V odpoledních hodinách zahrál příchozím Pavel Novák a Revival Karla Gotta. Program uzavřela ohňová show. Program oslav v neděli doplnila mše svatá, prohlídka fotografií a posezení nad novou knihou Jaroslavy Černé.