„Je to neskutečný nářez. Zumbu miluji, instruktoři jsou skvělí, dokážou vtáhnout. Sice budu dva dny cítit každý sval, ale stojí to za to," komentovala v kratičké minipauze jedna z nadšených účastnic.

CO JE ZUMBA?

Dvě hodiny v plném tempu. To byl sobotní Zumba maraton v olomoucké sportovní hale UP. 9.3. 2024Dvě hodiny v plném tempu. To byl sobotní Zumba maraton v olomoucké sportovní hale UP. 9.3. 2024Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Zumba je taneční fitness program, který vytvořil kolumbijský fitness trenér a choreograf Alberto „Beto“ Perez. Zumba představuje aerobní trénink – jedná se o formu intervalového tréninku, využívá se pojmenování – „přerušovaný trénink“. Střídají se pomalé a rychlé skladby. Zdroj: Wikipedia

Akci zorganizovali známí olomoučtí zumbaři Marek s Martinem, kteří neváhali pozvat uznávanou Zumba guru Danielou Čavojec Česnekovou. Charismatická Danka, průkopnice latinského tance na území bývalého Československa, dokázala ze všech přítomných vymáčknout maximum.

Neváhala se z podia vrhnout přímo mezi dav tanečnic a společně s dalšími uznávanými instruktory z celé republiky zanechala ve všech nezapomenutelný dojem. „Je úžasná, sleduji ji několik let a příležitost, zatančit si s ní naživo, jsem si nemohla nechat ujít," poznamenala udýchaná Lenka.

Přerované v pátek odpoledne vzpomínali na Pavla Nováka, který by oslavil 10. března osmdesát let. Populárního zpěváka připomíná nejen výstava ve výlohách budov na Masarykově náměstí, ale také lavička, která byla slavnostně odhalena na Laguně.
Přerov vzpomínal na Pavla Nováka. Legendární zpěvák má na Laguně lavičku