Lidé, kteří se přišli podívat na koncert Daryl Strodes Bandu, odcházeli z koncertu spokojení. „Festival se pomalu rozjíždí a u hradeb je vždycky příjemně, protože i v tom vedru trochu ochlazuje pohled na Bečvu. Potěšil i stánek s občerstvením, který tady za covidu chyběl. S chutí jsem si dal langoše,“ svěřil se jeden z návštěvníků.

Výhled z Čekyňského kopce (na snímku) by měla nabídnout nová rozhledna, která loni v rámci participativního rozpočtu zaujala Přerovany.
Na Čekyňském kopci bude stát rozhledna. Její podobu řeší město

Oblíbený prázdninový festival odstartoval už minulé úterý koncertem zpěvačky Ivy Marešové s kapelou Razam. Tento týden dorazilo lidí o něco více. „Návštěvnost je tradičně velmi dobrá. Lidé poslouchají muziku nejen na parkánu, ale i pod ním - a někteří sedí také u Bečvy. Přijíždějí sem na kole a berou to jako takové relaxační úterý,“ shrnul ředitel festivalu Pavel Ondrůj.

Novinkou osmého ročníku je podle něj koncert houslisty Pavla Šporcla, který se uskuteční v úterý 25. července ve farní zahradě. V rockovo-jazzovém projektu Feeling good vystoupí virtuóz na Hammondovy varhany - Newyorčan Brian Charette a českou jazzovou scénu zastoupí bubeník Otto Hejnic.

Pavel Šporcl - Magical 24

Zdroj: Youtube

„Koncert už je téměř vyprodaný, takže by zájemci o vstupenky neměli váhat,“ doplnil Pavel Ondrůj.

Srpnové úterky nabídnou pestrou směsici žánrů

Nejprve obsadí pódium v úterý 1. srpna skvělá polská zpěvačka Amiya, která je Objevem roku hudebního čtvrtletníku Twoj Blues. Z Polska dorazí 8. srpna i Silesian Hammond Group - kapela, která hraje blues, rock a fusion.

Následující večery budou patřit domácí hudební scéně - 15. srpna zahraje otrokovicko-zlínská formace Gaia, o týden později zazní z hradeb šanson v podání kapely La Boujeau se zpěvačkou Ivou Kevešovou Stáncovou. Poslední srpnové úterý obsadí parkán u hradeb valašský Swing Shower - kapela, která hraje swing předválečného období. Začátky úterních koncertů jsou vždy v 19 hodin.