Nově nasvětlené budou rondely, rozzáří se i budova „měšťáku“, některé kašny nebo Tyršův most. Město investovalo do rozšíření světelné výzdoby na 3 miliony 670 tisíc korun.

„S výzdobou ulic jsme začali minulou středu, ale protože v pátek hodně pršelo, museli jsme práce přerušit. Vánoční výzdoba už je ve většině místních částí, postupovali jsme do Hranické ulice, na Velkou Dlážku, Palackého a most Míru. Další parta začne dělat Komenského a ulice v samotném centru - Wilsonovu, Jiráskovu, Blahoslavovu a Mostní ulici,“ vyjmenoval Robert Goda z Technických služeb města Přerova, který má na starosti veřejné osvětlení.

Kvůli modernizaci světelného signalizačního zařízení se na křižovatce ulic Velká Dlážka - Kopaniny v Přerově od pondělí vyply semafory. Odstávka potrvá deset dní.
Semafory na Velké Dlážce jsou mimo provoz, nová signalizace bude inteligentnější

Letošní novinkou budou v Přerově nasvětlené rondely, které se začnou strojit do svátečního až koncem listopadu. „Výzdoba je objednaná a v současné době chystáme na okružních křižovatkách připojení,“ doplnil Goda.

Světla rozzáří budovu Městského domu, ale i náměstí Přerovského povstání a Žerotínovo náměstí. Adventní nálada se přenese i do městské autobusové dopravy.

„Po městě budou jezdit čtyři vánočně nazdobené autobusy. Vnitřní prostory nasvětlí po setmění ozdoby ve tvaru hvězdiček, zvenku budou fólie s vánočním motivem, které pokryjí část autobusových oken,“ upřesnil náměstek přerovského primátora Tomáš Navrátil (ANO).

Hráz rybníka Horní Svrčov, který patří městu, čeká oprava. Foto: Se souhlasem Magistrátu města Přerova
Nákladná oprava hráze a výlov čeká Horní Svrčov. V rybníku jsou obří sumci

Vánoční strom dorazí do Přerova z nedalekých Troubek v sobotu 25. listopadu a slavnostně se rozzáří první adventní neděli, která připadne na 3. prosince.