„Stezka má zlepšit bezpečnost chodců i cyklistů v této okrajové části města, která je díky obchodní zóně značně vytížená,“ vysvětlil náměstek přerovského primátora Vladimír Lichnovský (ANO). Stavba potrvá zhruba čtyři měsíce a přijde na 4 miliony 354 tisíc korun. Osmdesát pět procent uznatelných nákladů může pokrýt dotace, o niž město požádalo.

Propojení Velké Dlážky s nákupní zónou v Lipnické ulici dnes pro cyklisty není ideální. Na komfortní úsek cyklostezky na Velké Dlážce totiž navazuje poničený chodník. Situace v okolí Emosu je navíc nepřehledná a provoz na silnici značný.

Chovatel Pavel Vančo z Rokytnice u Přerova představil své holuby na Chovatelské výstavě Moravy a Slezska, která se konala o víkendu na přerovském Výstavišti.
Lidem z novostaveb někdy vadí i holubí pírko, říká chovatel z Rokytnice

„Nová trasa navazuje na již postavené cyklostezky kolem průtahu městem v ulici Lipnická a na cyklostezku Velká Dlážka - Předmostí,“ přiblížil náměstek primátora pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Podle něj se bude cyklostezka stavět po etapách a stavebníci začnou nejprve s tou první a třetí.

„První o délce zhruba 199 metrů a o šířce 3 metry vznikne napojením na stávající stezku pro chodce a cyklisty u Lidlu. Třetí etapa je dlouhá 203 metrů a povede v zeleném pásu podél silnice I/47, a to v blízkosti areálu Emos. Stezka je navržena v šířce dva a půl metru a její stavba potrvá o něco déle, protože je součástí také přeložka plynárenského zařízení,“ upřesnil.

Kůň Sacamiro z Jezdeckého oddílu Beňov s trenérkou Evou Petříkovou týden před nedělní Velkou pardubickou.
VIDEO: Sacamiro z beňovské stáje je podle sázkařů favoritem Velké pardubické

Druhá etapa povede podél Kauflandu k nově vybudované nákupní zóně a závěrečná čtvrtá směřuje od Emosu do Lýsek, místní části Přerova. „Tyto stavby se začnou v nejbližší době projektovat,“ doplnil Miroslav Piekutowski z přerovského magistrátu.