Představili se psí akrobati hned z několika států. "Letos máme o polovinu vyšší účast než minulý rok. Hlavně ale přijela prvotřídní kvalita. Například v disciplíně super mini distance mistryně světa a vicemistři Evropy. Vesměs se jedná o Poláky," zmínila hlavní organizátorka Veronika Urbášková z olomoucké školy Psí hrátky.

Na střední Moravě se objevili vzácní opeřenci  - ibis hnědý
Ptačí rarity na Přerovsku: volavka vlasatá, lyskonoh ploskozobý a ibis hnědý

V dobrém světle se představili i nováčci. "Kategorie začátečníků byla hodně obsazená. Dorazily týmy ze zahraničí, ale i domácí. Z toho mám radost, že máme v Čechách potenciál do budoucna," dodala Urbášková.

Prim hrály border kolie

"Ono je to dáno tím, že jsou borderky v psích sportech hodně rozšířené. Myslím si ale, že jsou poslušnější plemena. Nejdůležitější je, aby plemeno odpovídalo povaze budoucího majitele," prozradila zkušená chovatelka.

Na tovačovském fotbalovém hřišti se proháněli čtyřnozí světoví šampioni.Zdroj: Deník/Zdeněk VysloužilPod tovačovskou věží se předvedly tři stovky psů, od borderek přes australské a belgické ovčáky po retrívry. Závody Key Disc Dog Freestyle organizovala olomoucká psí škola ve spolupráci s Kynologickým klubem Tovačov.