Tradiční koncert si nenechaly ujít stovky lidí a mezi účinkujícími nechyběli zpěváci Josef Laufer a Vašo Patejdl, herec Pavel Nový, bavič Josef A. Náhlovský, saxofonista Felix Slováček nebo zpěvačky Helena Vondráčková a Leona Machálková.

Nelehkého úkolu moderování se tentokrát zhostil Josef A. Náhlovský, který se objevil i v roli zpěváka. Přiznal, že chtěl nové angažmá v zábavním průmyslu vyzkoušet hlavně proto, aby mohl „balit mladé holky".

Ve své kompozici s kytarou se svěřil se smutným příběhem o tom, jak ho dvacetiletá dívka obrala o všechny peníze. Refrén „Už jsem moh´ mít meloun" s ním pak zpívalo celé náměstí.

Na podiu to opět roztočil zpěvák Josef Laufer, jenž vsadil na svižné swingové skladby i notoricky známou píseň „Sbohem lásko, já jedu dál".

Do romantiky se ponořil saxofonista Felix Slováček, který zahrál oblíbené melodie z filmů Tři oříšky pro Popelku nebo Cirkus Humberto.

Zpívající právník Ivo Jahelka s Miroslavem Palečkem představili novou verzi přerovské hymny, jíž každoročně glosují aktuální dění ve městě. Protože se ale letošní Akuna show konala ještě před týdenním tenisovým soustředěním, nestihli podle svých slov „nasbírat ty správné drby".

Část skladby s názvem Přerovská 2013 tedy tvořily starší sloky a v jejím závěru vzdali písničkáři hold zpěváku Pavlu Novákovi. Hymnu ukončil nápěv jeho nejznámější písně Nádherná, který Přerované ocenili bouřlivým potleskem.