Kolem padesáti dospěláků i dětí se nechalo strhnout novou sportovní akcí Domečku a nasadilo si na nohy kolečkové brusle.

Všichni zúčastnění se shromáždili před budovou obchodního střediska Koloseum a po dvacáté hodině spolu vyrazili po třídě 1. máje směrem k železničním viaduktům. Za nimi pak pokračovali až k odbočce na obec Velká.

„Sama bych nejela, ale kolegyně mě přemluvila,“ usmívala se Stanislava Škrobánková, kterou znají Hraničané jako zástupkyni ředitelky ZŠ 1. máje.

„Doufala jsem, že se tady ještě naposledy před prázdninami setkám se svými žáky, ale žádného tady nevidím,“ podotkla.

„Také jsem čekal, že nás tu bude více,“ podotkl Filip Konečný z Hranic, který se pro změnu nechal k akci přesvědčit svou sestřenicí. Akce, která startovala téměř v centru města, na sebe poutala velkou pozornost.

Kromě hlasité doprovodné hudby přitahovala zraky kolemjdoucích i díky dvěma vozidlům městské policie a jedné sanitce. Jejich posádky byly totiž z hlediska bezpečnosti nedílnou součástí konvoje.

Zpět do cíle dorazili první účastníci zhruba po patnácti minutách. „Naštěstí se akce obešla bez zranění a protože si ji účastníci pochvalovali, chystáme se ji v příštím roce zopakovat,“ slíbila pracovnice DDM Lenka Fedorová.