„Doprava se opět vrátila na své původní trasy včetně městské autobusové dopravy. Zastávky autobusů, které byly dočasně přemístěny, jsou tedy zase na svých místech. Díky zprovoznění této komunikace se doprava na příjezdu od Zlína rozmělnila,“ shrnul náměstek přerovského primátora pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Kvůli uzavírce museli řidiči zvolit objízdnou trasu, která vedla přes ulici Generála Štefánika.

Rekonstrukce kanalizace začala v pondělí 10. července a uzavřela silnici první třídy I/55 v ulici 9. května, ale i část úseku mezi křižovatkami v ulicích Jižní čtvrť a Durychova. Výměna kanalizace byla podle zástupců Vodovodů a kanalizace nutná.

Předání dožínkových věnců, výstava různých plemen králíků, drůbeže či hospodářských zvířat, ale také koncerty kapel. Takový byl sobotní program tradiční chovatelské výstavy v Přerově.
Chovatelská výstava v Přerově nabídla tři tisíce exponátů i okresní dožínky

„Bez rekonstrukce by se stal provoz technického zařízení neudržitelný a kvalita služeb by se zhoršovala,“ vysvětlil ředitel společnosti Vodovody a kanalizace v Přerově Jiří Pavlík.

Na řidiče, kteří během léta nerespektovali zákazové značky, se musela zaměřit policie. Spousta šoférů, kteří přijížděli ve směru od Horní Moštěnice, si totiž chtěla zkrátit cestu a auta odbočovala do zákazu vjezdu mezi bytovými domy.

Od tohoto týdne slouží lidem se sníženou pohyblivostí na poště v Kratochvílově ulici moderní zařízení výtahového typu, které najdou v zadní části budovy.
Pošta na náměstí v Přerově má konečně bezbariérový přístup

Tříměsíční uzavírka zkomplikovala život také seniorům z Jižní čtvrti, kteří to měli dál na zastávku autobusu. Kvůli rekonstrukci kanalizace navíc museli obcházet staveniště.