Poprvé otevřel hranický Domeček mažoretkový kroužek pro děti vloni v září. Přihlášku do něj si mohla podat i děvčata předškolního věku.

„Zkusili jsme, jestli bude mezi tak malými dětmi zájem a byl. Jsem tomu velmi ráda, protože holky jsou moc šikovné a určitě i v tomto sportu platí, že čím dřív se mu člověk začne věnovat, tím se mu dostane lépe pod kůži,“ řekla už dříve trenérka malých Panenek Jana Sámelová.

V uplynulém prvním roce nového kroužku se děvčata učila správnému držení těla, obratnému točení hůlkou a pochodovému kroku.

„Trénovaly jsme zatím jen pochodové defilé, což pro ně nebylo zrovna moc zábavné, ale zvládly ho na jedničku. Po prázdninách už začneme nacvičovat i nějakou pódiovou skladbu, ve které budou i taneční prvky a cviky,“ přislíbila trenérka.

V kroužku se dvakrát týdně schází přibližně patnáct dívek, z nichž některé ještě ani nezačaly chodit do školy. Nejmladší Klárce byly teprve tři roky, když ji vloni v září přivedla maminka na první trénink.

„Je tím hrozně nadšená. Nemusím ji do cvičení s hůlkou vůbec nutit. Trénuje i doma a na společné tréninky se vždycky moc těší,“ prozradila na svou dceru Zuzana Dančáková.

Talent, pohybové nadání a snahu vyzdvihuje u svých malých svěřenkyň i trenérka Sámelová. „Hrozně rychle se učí,“ pochválila je a na čtvrtečním posledním tréninku odměnila každou z nich sladkou pozorností a vysvědčením. V srpnu čeká děvčata první společné soustředění na Slapské přehradě.

„Pojedou s námi i starší hranické mažoretky a budou je tam učit novým cvikům a pohybům,“ prozradila Sámelová. V září bude její kroužek pokračovat. „Byla bych ráda, kdyby se k nám přidaly ještě další holčičky,“ vyslovila své přání trenérka a všechny případné zájemce odkázala s podáním přihlášky na Dům dětí a mládeže.