Lidé už od rána počítali s tím, že most bude průchozí pouze pro chodce. Skutečnost však byla jiná. V jednosměrném provozu řízeném světelným značením zde, stejně jako v posledních týdnech, auta mohla projíždět.

„Jezdím do práce autem, mám to skoro až na druhém konci města. Smířil jsem se s tím, že tento týden budu chodit pěšky. Teď vidím, že jsem autem klidně mohl jet. Ale co, aspoň se projdu,“ reagoval na vzniklou situaci Radim Říha, který v lokalitě u Sokolovny bydlí.

Během dopoledne došlo k upravení dopravního značení, podle kterého musí řidiči osobních aut objíždět uzavřený most provizorně přes jindy neprůjezdnou hráz jezu, na kterém byl před náporem dopravy zpevněn povrch. Někteří řidiči těžších vozidel však nerespektovali druhou objížďku, podle které vede objízdná trasa přes Opatovice. Přes hranický splav tak během pondělka projelo například i několik traktorů.

„Most přes Bečvu v Hranicích je uzavřen kvůli betonování již zrekonstruované poloviny mostní konstrukce. Pokud by na něm stále jezdila auta, most by se chvěl a beton by správě nezaschl,“ informoval krajský mostmistr Jaroslav Ostřejš.

Řidičům, kteří v pondělí odpoledne čekali v kolonách u semaforů na objízdné trase nešetřili kritikou. „Je to strašné, jedu tudy dnes poprvé, ale radši nebudu riskovat pokutu, kdybych porušila zákaz vjezdu,“ reagovala jedna z řidiček na skutečnost, že most zůstal průjezdný.

To zkomplikovalo život i těm, kteří domů dojíždí autobusem. Platit totiž měly upravené jízdní řády a do provozu vstoupit dočasná autobusová zastávka před Sokolovnou. „Počítal jsem s tím, že autobus pojede podle upraveného jízdního řádu. Když jsem došel na zastávku, zjistil jsem, že už je dávno pryč,“ stěžoval si cestující.

Dvě starší paní s holemi v rukou čekaly na svůj autobus na dočasné zastávce marně. „Myslela jsem, že se bude přes most procházet pěšky, tak jsem vyrazila o něco dřív, aby na mě nečekali. Autobus do Teplic tudy před chvílí ale jen projel,“ divila se Stanislava Volfová.

Přes most nebude možné projet až od středy, kdy má zhotovitel stavby v plánu začít betonovat. Neprůjezdný zůstane do konce tohoto týdne. Město však ulehčilo řidičům osobních automobilů tím, že zajistilo objížďku přes jez. Původní návrh Ředitelství silnic a dálnic totiž nasvědčoval tomu, že veškerá doprava bude přesměrována přes Opatovice.