Podium na náměstí Přerovského povstání patřilo kapele Black Rose letos zesnulého muzikanta Pavla Nováka.

Masarykovo náměstí obsadily legendární přerovské skupiny Re – Vox a Pirillo.

Songem Kouzelná noc začal tradiční Vánoční koncert, který založil před více než dvaceti kety Pavel Novák starší. Nenechaly si ho ujít stovky posluchačů.

Tradice pokračuje

„Tenhle koncert byl pro Pavla srdeční záležitostí, proto jsme se rozhodli v něm pokračovat. I když to nebylo zrovna jednoduché, děkujeme vám za vaši přízeň,“ zopakoval několikrát během vystoupení člen kapely Black Rose Tomáš Hambálek, který koncert moderoval a většinu písniček také odzpíval.

Na podiu předvedl výkon, který měl velký ohlas.

Dva duety si zazpíval také s dcerou Pavla Nováka Eliškou.

„Taťka by nechtěl, aby tato tradice skončila. Budeme pokračovat v tom, co dělal,“ řekla na podiu Eliška Nováková.

Koncert se lidem líbil. „Moc pěkné. Z Elišky bude jednou výborná zpěvačka, až se vyzpívá,“ řekla jedna z přítomných Marie Bezděková.

Na vystoupení dále zazněly tradiční Novákovy hity, jako jsou například Pihovatá dívka, Vyznání, ale nechyběly i novější skladby a vánoční koledy.

Novákovy hity byly k poslechu i na Masarykově náměstí, kde se konal koncert skupiny Re-VOX.

Podívejte se do galerie z náměstí T. G. Masaryka:

Fotogalerie: Koncert kapel Re-VOX a Pirillo

Ta zavzpomínala na zesnulé přerovské osobnosti – Pavla Nováka staršího, Jaroslava Wykrenta i Pavla Nováka mladšího, který zemřel v letošním roce.

Po Re-VOXu obsadila podium kapela Pirillo, která byla na výsluní v osmdesátých letech minulého století a na Štědrý den se představila v původním složení.