Štěpán Slovák z Malhotic si přišel zaplavat s celou partou, ale zdržel se venku a k pokladnám dorazil až jako poslední. To mu ovšem přineslo štěstí.

„Blahopřejeme! Jste naším půlmiliontým návštěvníkem,“ oznámila mu po zakoupení vstupenky vedoucí Plovárny Iva Macurová a podávala přitom pětadvacetiletému muži dárkový balíček.

Spolu s ním získal i permanentku v hodnotě dvou tisíc korun. „Mám asi nějaké šťastné období. Teď o víkendu jsem si na cyklistických závodech na Bystřičce koupil los a vyhrál na něj ochrannou přilbu,“ kroutil nevěřícně hlavou Slovák.

„Asi si podám Sportku,“ smál se a podotkl, že kamarádi, kteří už jsou v bazénové hale, mu jeho výhru snad ani neuvěří.

Plovárna však ocenila i svého 500.001. a 500.002. návštěv­níka. S permanentkou odcházel v úterý domů také Pavel Janoš z Oder a třetím oceněným byla rodina z Ostravy.

Cenu v podobě několika volných vstupů na bazén za ni převzal od starosty města Miroslava Wildnera šestiletý Matěj. „Nevím, jestli ten dar využijeme. Moc často sem nejezdíme,“ podotkla jeho maminka.

Naposledy odměnila hranická Plovárna návštěvníka s pořadovým číslem tři sta. Ani ten nebyl z Hranic. Pocházel z Poličné u Valašského Meziříčí.

„Jsme rádi, že to ani tentokrát nebyl nikdo z Hranic. Aspoň nás nikdo nemůže nařknout z toho, že to bylo domluvené,“ komentovala včerejší událost Macurová.