S nápadem uspořádat neformální ples na ukončení sezony přišli před více než patnácti lety Elena Grambličková a Bohuslav Přidal. „Nejprve to byl Korunový bál, pak Džínový - a nakonec obě tyto akce splynuly v jednu. Korunový bál tehdy vznikl jako protiváha k exkluzivním plesům,“ přiblížili myšlenku zakladatelé tradice.

Organizátoři měli zpočátku strach, zda lidé na ples vůbec přijdou. Někteří jim dokonce s obavami telefonovali a ptali se, v jakém oblečení mají přijít, aby se společensky neznemožnili. Dnes je to jiné - návštěvníci se předhánějí v tom, kdo vynese na taneční parket povedenější kousek ze své džínové sbírky ve skříni.

Dva velikonočně laděné fotokoutky najdou Přerované v centru města - první se nachází u Památníku jednoty bratrské v lokalitě Na Marku, druhý na náměstí Přerovského povstání.
Novinka letošních Velikonoc v Přerově? Fotokoutky v centru města

O skvělou náladu se během večera postaraly nestárnoucí hity Pavla Nováka a dalších interpretů šedesátých let, které zahrála kapela Re-VOX. „Je to pořád stejné, jen obsazení se mění, protože někteří už zestárli tak, že sem netrefí. V sále to trochu omládlo a jsem rád, že se vrátil zpátky ke kytaře Béďa Šimoník, což je paráda. Hrají to, co hráli za našeho mládí pořád dokola, takže tím pádem nezestárneme,“ řekl s úsměvem Otakar Bujnoch, který je pravidelným návštěvníkem akce.

Vydařený večer si užívala také Irena Kanovská. „Nejsem rodák z Přerova, takže tu historii tanečních večerů nepamatuji. Pavla Nováka jsem ale dobře znala, i jeho syna. Je to skvělá muzika a narozdíl od té současné jí rozumím více. Je úžasné, že mají lidé vůbec ochotu se ještě sejít z oka do oka a za mě je úplně super ta neformálnost. Džínový bál je přerovský unikát s obrovskou tradicí, takže klobouk dolů,“ uzavřela.