„Výstavy se letos konají na osmi místech - v šesti kavárnách, jednom hostinci U Andělů a úplně novým prostorem je cukrárna Sum. Protože se nám podařilo najít podobný spolek na Slovensku, vystavují svá díla také tři umělci z Prievidze - v Kafé od holky představuje své malby Oleg Cipov, v Echo café je k vidění fotografický soubor Vandy Mesarikové, v cukrárně Sum pak streetartové umění Filipa Kotiana,“ přiblížila Zuzana Štolcová ze spolku Ne, jde to, který akci pořádá.

V kavárnách mohou lidé obdivovat také nevšední tvorbu přerovských autorů. V Pětkafé zaujmou díla Světlany Lašákové, učitelky výtvarného oboru Základní umělecké školy B. Kozánka.

Mamut coffee zase nabízí vizuální projekt Malý princ, který je společným dílem autorské trojice - Milana Šušky, Magdy Barboříkové a Lenky Vaculínové.

Ilustrační foto.
Veteráni ukončí sezonu spanilou jízdou. Start je v Lipníku, cíl na Helfštýně

Snímky uměleckého fotografa Miloše Nejezchleba zaujmou příchozí v kavárně Nebe počká. „Mezinárodně uznávaný autor a držitel Czech Press Photo z roku 2018 má za sebou řadu výstav doma i ve světě. Byl oceněn také titulem Umělecký fotograf roku londýnskou Fine Art Photography Awards,“ představila umělce Zuzana Štolcová.

V Marconi coffee na Masarykově náměstí představil svou tvorbu rodák z Přerova Petr Kunčík, který dlouhodobě žije a tvoří v Brně.

„Mou práci z posledních let provázejí principy prolínání, rozrůstání a vrstvení. Místo plátna používám samety, na nichž se barvy pod různými úhly dokážou měnit. Na samet nelze malovat štětcem, a tak jsem zvolil airbrushe. Obrazy vznikají téměř bez přímého dotyku s plátnem, jen přilétající mikroskopické kapky barvy od sprejů a airbrushe,“ popsal způsob tvorby.

Setkání Hanáků a Hanaček v Náměšti na Hané, 28. září 2022
Záplava krojů a přehlídka souborů. Setkání Hanáků letos hostí Kojetín

Umělec se podle svých slov do Přerova vždy rád vrací. „Odstěhoval jsem se do Brna, protože mi tady chyběla kultura, takže děkuji za aktivity spolku Ne, jde to,“ ocenil Petr Kunčík.

Premiéru si užila také cukrárna Sum, ve které představil svou tvorbu slovenský autor Filip Kotian. Návštěvníci se během vernisáže výstavy dozvěděli také zajímavosti o historii cukrárny s více než stoletou tradicí.