Novým obchodům ustoupí budova bývalé lepenkárny firmy Kazeto, která už neslouží svému původnímu účelu a chátrá. Zdemolovány by měly být ale i jiné menší objekty v části areálu společnosti, která má sídlo v Husově ulici.

„Za nás je to majetkově vyřešeno. Budovy a pozemky jsme prodali investorovi na jaře letošního roku,“ uvedl ředitel společnosti Kazeto Libor Budík.

Objekt bývalé lepenkárny podle něj už dlouhou dobu není plně využitý. „Část objektu už není využita, protože naše výroba není tak rozsáhlá jako v minulosti. Celkem má být v areálu zdemolováno pět budov,“ upřesnil Budík.

U Medvídka, Přerov
TOP 5 přerovských restaurací, kde si dáte nejlevnější obědové menu

Nové nákupní centrum má mít prodejní plochu zhruba pět tisíc metrů čtverečních. „Chceme vybudovat jednopodlažní retailový park, jehož součástí bude i parkoviště pro více než stovku aut. Zatím nevíme, jestli bude nájemců více, nebo přijde jen jeden a obsadí objekt celý,“ nastínil Jaromír Židek, jednatel společnosti RP Přerov, která je investorem.

Podle projektu by měli zákazníci v novém nákupním parku najít prodejny s drogistickým zbožím, oděvy, obuví či elektronikou.

S nepotřebnými věcmi se Přerovanům do sběrného dvora nechce. Na podobná "zákoutí" narazíte na mnoha místech ve městě.
Za založení černé skládky hrozí v Přerově pokuta, na hříšníky políčí fotopast

Firma nyní čeká na vydání územního rozhodnutí. „Byli bychom rádi, kdybychom ho měli vydané do konce roku. Jakmile máte územní rozhodnutí, děláte kompletní design. Několik dalších měsíců potrvá vydání stavebního povolení, takže optimistický scénář je, že bychom začali stavět koncem příštího roku. Demoliční práce by měly přijít na řadu v období, které bude výhodné pro firmu, jež bude tyto práce provádět,“ konstatoval Jaromír Židek.

Zastupitelé se budou otázkou majetkoprávních záležitostí zabývat na svém zasedání v pondělí.

Eliška Nováková, dcera legendárního zpěváka Pavla Nováka mladšího.
Jsem ráda, že nejsem chlap a nesrovnávají mě s Pavlem Novákem, říká jeho dcera

„V této lokalitě se jedná o dvě věci. Město se domluvilo s investorem Retailpark Přerov, že kvůli zvýšení bezpečnosti dopravy nechá tato firma za mostem Legií vybudovat na své náklady novou světelnou křižovatku, která povede k chystanému obchodnímu centru,“ uvedla mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

„Bylo také dohodnuto, že Retailpark Přerov odkoupí od firmy Kazeto komunikaci vedoucí ke křižovatce Husova-Kojetínská, která je nyní součástí areálu Kazeta - a tu pak po rekonstrukci bezplatně převede na město,“ upřesnila projednávané materiály mluvčí.