Starší manželské páry se tvářily šťastně. Možná, že se zrovna na jednom takovém nedělním „čaji o páté" v Městském domě seznámily, říkám si. Povídám si s vitální seniorkou, která se přijela podívat na koncert Jaroslava Wykrenta, přestože dlouho žila v Rakousku.

„Je to hudba mého mládí, tak přece nemůžu chybět," směje se.

Se svým budoucím manželem chodila na koncerty Synkopy i Jana Šimčíková z Přerova. „I když už tehdy asi končila ta nejslavnější éra, dodnes na to ráda vzpomínám," vypráví.

„Já jsem měla Jaroslava Wykrenta vždycky raději než Pavla Nováka, protože je to muzikant se širším záběrem. Je úžasné, že se zase vzchopil, i když už to před lety po prodělané mrtvici tak nevypadalo. Jede fantastiky," říká s obdivem v hlase.

Když přichází Jaroslav Wykrent na podium, aby pozdravil přítomné, lidé beze slov vstanou a aplaudují vestoje. Dívám se do tváří těch, kteří vzdávají hold známému umělci. Mísí se v nich nostalgie s hrdostí. Wykrent se k Přerovu vždycky hlásil, i v dobách své největší slávy. A hlásí se dodnes.

Na scénu postupně přicházejí gratulanti. Bývalí kolegové z legendární Synkopy předávají oslavenci kromě hudebního dárku v podobě jeho známé písně Růžová pentle také Wykrentovu keramickou bustu. Čerstvý sedmdesátník se tomu od srdce zasměje.Koncert k 70. narozeninám Jaroslava Wykrenta v Městském domě v Přerově

Pak už se kulisy promění a ze tmy se vynoří další kapela – In blue Ivana Němečka. Většina muzikantů má vlastní projekty, ale osobnost Jaroslava Wykrenta je spojila. Přerované vítají na podiu další „legendu" – bývalého zpěváka skupiny Flamingo Petra Němce. Je plný energie a po letech strávených v cizině se prý chce opět usadit doma. Lidé si společně s ním notují a tleskají do rytmu jeho největší hit: „Majkl se svou čepicí, kráčí naší ulicí," ozývá se sálem.

Usměvavý Wykrent zve před pauzou návštěvníky ve stylovém valašském klobouku do předsálí na frgály. Když oslava, tak se vším, co k tomu patří! Po patnáctiminutové přestávce už přichází na podium elegantní zpěvačka, jejíž hlas zní i přesto, že před dvěma lety ukončila kariéru, stejně neopakovatelně jako před lety.

Jaroslav Wykrent složil pro Marii Rottrovou její nejkrásnější písničky – Lásko, Řeka lásky nebo To nic. Jako dárek mu přinesla láhev staré whisky, ozdobenou růžovou pentlí.

„Je to whisky, co ji máš rád," parafrázovala text známé písně.

Po společném duetu Marie Rottrové s Petrem Němcem už oslavenec představuje své nejnovější skladby. Jak prozrazuje, jsou dílem autorské dvojice Němeček – Wykrent. Zejména se Sárou slaví na koncertech velké úspěchy.

„Babička mi vždycky říkala: V nejlepším přestaň. Jen zapomněla říct, kdy je to nejlepší," směje se na závěr vydařeného koncertu Wykrent. Jeho Agnes si společně s ním zpívá celý sál. Lidé aplaudují vestoje a chtějí další přídavky.

„Děkuji, že jste mi připravili takové narozeniny, na které nezapomenu," loučí se s nimi umělec.