Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem, která platí v rámci Olomouckého kraje pro okres Jeseník, a to do 20 hodin. Vítr má večer slábnou. Ojediněle se ale podle předpovědi mohou objevit bouřky.

„V souvislosti s větrem jsme dnes vyjeli k 25 událostem. Při jedné byl zraněn cyklista, když na cyklostezce u Mladče spadl strom. Poskytli jsme první pomoc a předali jej zdravotnické záchranné službě. Strom jsme odstranili,“ informovala odpoledne mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Lucie Balážová.

V centru Olomouce v tomto týdnu skončila další prodejna masa a uzenin. Přesouvá se jinam, 29. března 2024
V centru Olomouce zavřela další masna. Provozoven neubývá, ujišťuje radnice

Hasiče v Olomouckém kraji během větrného dne zaměstnaly popadané stromy na komunikacích a poškozené střechy.

„Dvě provizorně zajišťujeme v centru Přerova v Kratochvílově ulici na místním kostele a na jedné z budov na Horním náměstí. Dvě střechy jsme zabezpečili i ve Zlatých Horách. Využíváme výškovou techniku,“ popsala mluvčí.

Obnova lesa u pramene Odry ve vojenském prostoru Libavá, kde kůrovec udeřil vší silou. Dnes už rozlehlé holiny zarůstá druhově pestrý les, březen 2024.
U pramene Odry na Libavé opět roste les, krásnější. Vydejte se na výlet

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před silným větrem, která se týkala hlavně Slezska. Vítr v nárazech podle varování dosahuje rychlosti místy 55 až 70 kilometrů v hodině.

V rámci Olomouckého kraje platí do 20. hodiny na území Jesenicka. Večer bude vítr slábnout. Ojediněle se však kromě přeháněk mohou podle předpovědi objevit bouřky.

Čerstvý vítr má přechodně foukat i v úterý. Místy s nárazy o rychlosti kolem 55 kilometrů za hodinu.