Jediná větev zůstala stále ještě od dodávek plynu odříznuta. „Jedná se asi o devět rodinných domů, ale plynaři slíbili, že přes víkend už budou dodávky obnoveny i u nich,“ řekl starosta města Eduard Kavala a nešetřil přitom chválou na pracovníky poruchové služby ani jejich nadřízené.

„Byli velmi vstřícní a dokonce nám navrhli nový způsob plynového vedení, aby se již v budoucnu nikdy neopakovala situace ze středy,“ řekl starosta.

Navržená inovace spočívá v tom, že středotlaké plynové potrubí již v Bělotíně nepovede přes potok, ale v zemi pod ním. „Co se týče majetkoprávních záležitostí a stavebního řízení, tam jsme zase my přislíbili vstřícnost a bezproblémový průběh bez zbytečných průtahů,“ uvedl Kavala.

Průjezdný je od čtvrtečního večera i podjezd pod bělotínskou železnicí. Od středeční noci byl ucpaný vodou a utopil se v něm polský karavan. „Hasiči z něj odčerpávali vodu téměř celý den a musím uznat, že odvedli obrovský kus práce,“ pochválil je starosta.

Na další likvidaci povodňových škod se v jeho městě podílí patnáct zaměstnanců městského úřadu, devět dobrovolných hasičů a čtyři veřejně prospěšní dělníci. Z Olomouce dokonce přijel přiložit ruku k dílu i jeden oddíl skautů.