Olomoucký Krajský úřad v pátek zpřístupnil návrh Územní studie větrných elektráren na území kraje.

Lidé se s ní mohou seznámit až do 20. srpna, kdy se uskuteční také její veřejné projednávání. Občané mohou do studie zabývající se současnými a plánovaných větrnými elektrárnami na území Olomouckého kraje nahlížet v odboru strategického rozvoje kraje v kanceláři číslo 1210 ve 12. patře výškové budovy Regionálního centra Olomouc.

„Dokument je přístupný v pracovní dny od 8 do 15 hodin, v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin,“ sdělil Pavel Gremlica z odboru strategického rozvoje kraje.

Na území Olomouckého kraje nyní funguje 24 větrných elektráren ve 12 lokalitách s celkovým výkonem 19 190 kW. V současné době se projednávají a posuzují nové větrné elektrárny v Jívové, Kopřivné, Rakově, Potštátu - Lipné, Písařově, Rozstání, Kobylé nad Vidnávkou a Horní Loděnici. Stanoviska a připomínky k záměrům na výstavbu nových větrných elektráren mohou dotčené orgány a sousední kraje podávat do 15. srpna, obce z Olomouckého kraje a občané se mohou vyjádřit až do 20. srpna.

Veřejné projednávání územní studie, kde mohou připomínky podávat také občané, se uskuteční 20. srpna od 14.30 v sále Pegasus v budově Regionálního centra Olomouc. Po odsouhlasení zastupitelstvem kraje bude studie sloužit jako podklad pro zpracování územně plánovací dokumentace měst a obcí kraje.

(rh)