Kolona vozidel se na území Přerovska přemístila v sobotu, kdy zastavila v centru Hranic, na hradě Helfštýně, v Přerově a na zámku v Tovačově. Na všech místech vzbuzovaly historické skvosty u přihlížejících patřičný obdiv. „Jedná se o skutečné klenoty české automobilové historie, ale i zahraniční, kterou zde zastupuje například Alfa Romeo či Volvo,“ informovala spoluorganizátorka akce Marcela Kupčeková.

Historické skvosty projely během tří dnů trať dlouhou 444 kilometrů. Jedním z majitelů veteránů, který se do spanilé jízdy zapojil, byl Martin Klein z Vlkoše. Ten veřejnosti představil svůj vůz Alfa Romeo z roku 1960. „Mám doma dalších asi deset historických vozidel italské výroby,“ svěřil se milovník veteránů Martin Klein.

V čele exkluzivních historických vozů stanul šestinásobný vítěz Rallye Paris- Dakar Karel Loprais s Tatrou Dakar. Ten se také na všech zastávkách ocitl v obležení žadatelů o autogram. „Vydali jsme se sem podívat se synem a je to paráda. Taky jsme získali podpis Karla Lopraise, což je pro mně velká legenda,“ uvedl Libor Dvorský z Hranic.