„Na závěrečnou jízdu sezony volíme pokaždé jinou trasu. Start je na Masarykově náměstí v Lipníku nad Bečvou, kde je zastávka od 8.30 do 10.30 hodin. Starosta města předá pohár oceněným motocyklům a vozidlům a lidé se mohou těšit i na hudební vystoupení skupiny Srdíčko z Hranic,“ shrnul Jiří Zemánek, šéf Oldtimer clubu Helfštýn, který akci pořádá.

Z Lipníku se vydá kolona vozidel a motocyklů do Loučky, Bohuslávek, Dolního Újezdu, Tupce, Veselíčka, Radvanic, Buku, Sobíšek, Zábeštní Lhoty a Penčic, dále zamíří do Nelešovic, Kokor, Brodku u Přerova, Dubu nad Moravou a Tovačova.

„V zámecké zahradě v Tovačově bude naše druhá zastávka. Účastníci si mohou prohlédnout zámek se Spanilou věží a i zde ocení starosta města nejlepší motorku a automobil pohárem,“ řekl Jiří Zemánek. Výstava veteránů v Tovačově se uskuteční od 11.30 do 13.15 hodin, a poté auta zamíří na další etapu sedmdesát pět kilometrů dlouhé trasy.

„Z Tovačova pojedeme do Troubek, Henčlova, Přerova, Kozlovic, Radslavic, Sušic, Nových Dvorů a Týnu nad Bečvou. Cílovou zastávkou je hrad Helfštýn, kde si mohou zájemci prohlédnout vystavená vozidla od 14 hodin,“ dodal Jiří Zemánek.

Na start závěrečné jízdy sezony se přihlásila více než stovka veteránů. Pořadatelé omezili účast rokem výroby 1965. „Nejstarším motocyklem je James 750 z roku 1923, který je v původním stavu, k vidění budou ale i stroje Harley Davidson, Ariel, Zündapp nebo české motocykly Jawa a ČZ,“ upřesnil.

Mezi automobily zazáří luxusní vůz Bentley z roku 1936, počítá se ale i s účastí stařičkého vozidla Panhard & Levassor z roku 1912.