„Na závěrečnou jízdu sezony volíme pokaždé jinou trasu. Start je na Masarykově náměstí v Lipníku nad Bečvou, kde je zastávka od 8.30 do 10.30 hodin. Starosta města předá pohár oceněným motocyklům a vozidlům a lidé se mohou těšit i na hudební vystoupení skupiny Srdíčko z Hranic,“ shrnul Jiří Zemánek, šéf Oldtimer clubu Helfštýn, který akci pořádá.

Z Lipníku se vydá kolona vozidel a motocyklů do Loučky, Bohuslávek, Dolního Újezdu, Tupce, Veselíčka, Radvanic, Buku, Sobíšek, Zábeštní Lhoty a Penčic, dále zamíří do Nelešovic, Kokor, Brodku u Přerova, Dubu nad Moravou a Tovačova.

Oktoberfest na Poděbradech, 24. září 2022
Kam o víkendu? Na Oktoberfest, vepřové hody, jízdu veteránů, za vínem či medem

„V zámecké zahradě v Tovačově bude naše druhá zastávka. Účastníci si mohou prohlédnout zámek se Spanilou věží a i zde ocení starosta města nejlepší motorku a automobil pohárem,“ řekl Jiří Zemánek. Výstava veteránů v Tovačově se uskuteční od 11.30 do 13.15 hodin, a poté auta zamíří na další etapu sedmdesát pět kilometrů dlouhé trasy.

„Z Tovačova pojedeme do Troubek, Henčlova, Přerova, Kozlovic, Radslavic, Sušic, Nových Dvorů a Týnu nad Bečvou. Cílovou zastávkou je hrad Helfštýn, kde si mohou zájemci prohlédnout vystavená vozidla od 14 hodin,“ dodal Jiří Zemánek.

Setkání Hanáků a Hanaček v Náměšti na Hané, 28. září 2022
Záplava krojů a přehlídka souborů. Setkání Hanáků letos hostí Kojetín

Na start závěrečné jízdy sezony se přihlásila více než stovka veteránů. Pořadatelé omezili účast rokem výroby 1965. „Nejstarším motocyklem je James 750 z roku 1923, který je v původním stavu, k vidění budou ale i stroje Harley Davidson, Ariel, Zündapp nebo české motocykly Jawa a ČZ,“ upřesnil.

Mezi automobily zazáří luxusní vůz Bentley z roku 1936, počítá se ale i s účastí stařičkého vozidla Panhard & Levassor z roku 1912.