„Očekáváme účast zhruba stovky historických vozidel, a protože byl zájem o tuto akci opravdu velký, objeví se jen stroje s datem výroby do roku 1960,“ přiblížil za pořadatele Jiří Zemánek z Oldtimer clubu Helfštýn.

Sraz účastníků je v 8.30 hodin na náměstí v Lipníku, kde bude probíhat až do 10 hodin výstava automobilových a motocyklových veteránů. Součástí je i doprovodný program. V 10.30 hodin se vozidla vydají na cestu, která bude mít několik zastávek.

„Trasa je dlouhá 90 kilometrů a každý rok se snažíme na závěr sezóny představit jinou krásu regionu. Letošní téma je Od rozhledny k rozhledně a vyrazíme na Hranicko a Odersko,“ upřesnil Jiří Zemánek.

Kolona historických vozidel zamíří z Lipníku nad Bečvou do Milenova, Velké, Stříteže nad Ludinou, Nejdeku a první etapa skončí na rozhledně ve Veselí, kde bude kratší zastávka.

Veteráni se pak vydají směrem na Odersko se zastávkou u Dělnického domu v Odrách a na rozhledně Pohoř. Cílem je jako obvykle hrad Helfštýn, kam dorazí první nablýskané mašinky kolem 14.30 hodin.

Fanoušci starých aut a motorek budou moci obdivovat nejen stroje legendárních značek Praga nebo Tatra, ale také motocykly Harley Davidson, Indian nebo Jawa CZ.