První přehlídku zhruba 130 nablýskaných dědečků automobilů mohli lidé spatřit na náměstí v Lipníku nad Bečvou, odkud se kolona vydala na Svatý Kopeček. Projížďku zakončili na hradě Helfštýn. Akci uspořádal už po třinácté Oldtimer club Helfštýn.

„Moc se nám tady líbí, je to nádhera. Určitě je to ale koníček za hodně peněz," řekla jedna z obyvatelek Lipníku, která se přišla na náměstí podívat.

„Na tyto srazy jezdím moc rád už třetím rokem. I když nejsem členem klubu, miluji dobu, kdy tato auta a motorky běžně jezdily," svěřil se Jiří Klement z Přerova, který je majitelem BMW R-35.

Akce má podle šéfa klubu Jiřího Zemánka vzestupnou tendenci a o závěrečnou vyjížďku mají majitelé veteránů stále větší zájem.

„Před třinácti lety nás bylo asi 30, dnes se tady sešlo už o sto vozidel víc. Přináší to ale i větší starosti s organizací," prozradil Zemánek.

Oldtimer club má na svém kontě letos celou řadu akcí.

„Opět jsme zahajovali Velkou cenou Přerova, jeli jsme Helfštýnský okruh pro vozidla do roku 39, účastnili jsme se také každoroční výstavy v Rakousku, kde jsme za jeden motocykl vyhráli druhé místo," dodal Zemánek.