Akce se v obci uskuteční již popáté a tradičně nabídne žánrově pestrý program, ve které nebude chybět cimbálovka, dechovka, folklór, country či reggae.

„Na úvod vystoupí pěvecký rodinný sbor Petrášovci, jehož kořeny mají členové ve Veselíčku, kde vystupují potřetí. Jejich kapelnice je z Lipníku," řekl jeden z pořadatelů festivalu a starosta obce Veselíčko Tomáš Šulák.

Ten vystřídá cimbálovka Záhorská muzika a dále dechovka Moravská Veselka. Ve druhé polovině programu pak vystoupí rocková kapela z Břeclavska Sanitka a country skupina Šediváci. Vyvrcholením festivalu bude stejně jako loni olomoucké reggae seskupení Homebwoyrasta.

„Myšlenkou festivalu bylo v prvé řadě nabídnout různé žánry. Téměř ve všech kapelách také hrají místní muzikanti," dodal.

Místní děti si například připravily pásmo, ve kterém od 15.30 hodin zazní lidová říkadla, zpěv i tanec.

„Součástí programu bude vystoupení dětí z Mateřské školy Veselíčko a pěveckého sboru místních žen Krákor. Možná se dočkáme i mažoretek," doplnil program festivalu Tomáš Šulák.

Pořadatelem neziskové akce je občanské sdružení Záhoří. To v pořádání festivalu dotačně podpořili Olomoucký kraj, obec Veselíčko a několik dalších sponzorů.

„Za pět let si festival získal řadu příznivců a jezdí k nám lidé z okolních obcí i měst. Jenom vloni se na něm vystřídalo více než pět set lidí. Nabízíme nejen dobrou hudbu, ale také chutné občerstvení. To letos obohatíme například staročeskými lokšemi či koktejly a kávovými specialitami," ře­kl.

Festival sdružení organizuje vždy první víkend v červenci.

„Je to takové klidné období, kdy není moc akcí. Stává se postupně větším. Na začátku jsme mívali jen čtyři kapely a teď jich máme šest, které doplní další doprovodný program, který zaujme jak děti, tak seniory. Do budoucna uvažujeme dokonce i o dvou pódiích," uzavřel.

(kre)