„Takovou smršť na vernisáži nepamatujeme. Dav návštěvníků se doslova vtlačil do městské galerie a každý chtěl skvělou českou výtvarnici, herečku a glosátorku vidět, vyfotografovat se s ní nebo podepsat zakoupené dílo,“ vylíčila vedoucí Galerie města Přerova Lada Galová.

Vernisáž se vůbec poprvé uskutečnila formou improvizovaného rozhovoru - a to na přání autorky.

„Lidé si to skvěle užívali, jen na některé se bohužel přes hodinu nedostalo, aby mohli vejít dovnitř. Mnozí čekali venku v dešti před galerií, aby se mohli vystřídat s odcházejícími návštěvníky,“ řekla.

Doslova vyprodáno

Během půldruhé hodiny se prodalo jedenáct velkých litografií a sto osmdesát reprodukcí.

„Bylo tedy doslova vyprodáno. Budeme proto usilovat o doplnění grafických tisků k prodeji tak, aby se dostalo na každého, kdo během vernisáže neměl šanci. Pravděpodobně z Prahy dopravíme další grafiky,“ dodala.

Obrazy Ivy Hüttnerové připomínají období první republiky. „

Výstava obrázků, které s humorným pohledem na běžný život tehdejších lidí vykreslují svět veskrze romanticky, přiblíží třeba rybáře na Vltavě, vandráky, ale také pražskou galerku,“ prozradila Lada Galová.

Zastřešujícím tématem tvorby Ivy Hüttnerové je vztah mezi mužem a ženou. „Inspiruji se časy dávno minulými, kdy se kavalíři předháněli v galantnosti a dámy by na ulici nevyšly bez klobouku,“ řekla autorka. Výstava v galerii potrvá do 28. dubna.