Nový bazén měl být plný vody už od začátku května. Jeho správce měl v úmyslu věnovat celý první měsíc zkušebnímu provozu.

„Zima a sněhová kalamita na přelomu roku nám však celou rekonstrukci poněkud zkomplikovala a oddálila dokončení stavby zhruba o tři týdny,“ uvedl ředitel Ekoltesu Milan Vinkler.

Zkušební provoz poběží tedy na bazéně až od 1. června a pro veřejnost se jeho brány poprvé otevřou v pátek devatenáctého. „Naplánovali jsme na tento den i zábavný program pro děti,“ vzkázal obyvatelům Hranic Vinkler. Zkušební bude ve své podstatě na hranickém bazéně celá letošní sezona, která skončí v polovině září. Kromě toho, že by měla odhalit případné závady a nedostatky, ukáže také finanční náročnost provozu a schopnost bazénu dodržet hygienické a další normy.

„Nevíme, nakolik bude ekonomicky únosné provozovat oba bazény najednou. Je tedy velmi pravděpodobné, že celý jeden prázdninový měsíc bude krytý bazén mimo provoz,“ upozornil návštěvníky plovárny Vinkler.

Nevyloučil však, že oblíbené kondiční plavání v ranních hodinách bude po dobu prázdnin zachováno. „Je o něj totiž enormní zájem,“ podotkl ředitel Ekoltesu s tím, že o případném prázdninovém omezení provozu plovárny by mělo představenstvo jeho společnosti definitivně rozhodnout do konce tohoto měsíce.

Vzhledem k tomu, že jsou na provoz plaveckých areálů kladeny vysoké hygienické nároky, přemýšlí správce o tom, jak skloubit koupání venku a uvnitř. „Objeli jsme několik měst, kde už mají v kombinovaném provozu venkovního a vnitřního bazénu zkušenosti a dospěli jsme k názoru, že bude zřejmě nezbytné od sebe obě zařízení oddělit,“ řekl Vinkler.

V praxi to bude vypadat nejspíš tak, že návštěvník si bude muset u pokladny rozmyslet, zda chce plavat uvnitř nebo venku. Přechod z jednoho bazénu do druhého pravděpodobně nebude možný.

„Jakmile lidé použijí opalovací krém a před vstupem do krytého bazénu ho nesmyjí, budou mít filtry velký problém s čištěním a my pak s dodržením přísných hygienických norem,“ zdůvodnil uvažované omezení Vinkler.

Stejně tak jako plovárna bude i venkovní bazén nabízet permanentky. Délku pobytu venku a uvnitř bude jako doposud sledovat turniket.

„Celodenní vstupné pro dospělé jsme stanovili ve výši 65 korun, odpoledne zaplatí lidé o deset korun méně a večerní plavání je vyjde na 35 korun. Mládež, studenti a senioři zaplatí za celý den padesát korun, odpoledne pětatřicet a večer dvacet. Za dítě do šesti let budeme vybírat dvacet korun a zdravotně i tělesně postižení budou mít vstup zdarma,“ citovala údaje z ceníku venkovního koupaliště jeho vedoucí Iva Macurová.

Majitelé čipů zaplatí za permanentky pětapadesát korun a odpoledne čtyřicet, mládež a senioři je získají za 40 a 25 korun.