Vatra se rozhoří po setmění a jak slibuje kastelán, bude to největší čarodějnický oheň v širokém okolí. Na velký zájem lidí je připravena i dopravní firma, která v případě potřeby vypraví do Dřevohostic zvláštní autobus.

„Dřevo na vatru jsme dovezli z obecního lesa, všechno je už připravené. Počítám, že plameny čarodějnického ohně budou šlehat do výšky šesti metrů,“ říká kastelán Jiří Kasperlik. Se svojí pracovní skupinou nachystal zámecký areál na velkolepou akci.

„Posekali jsme trávu, položili parket, oplotili dětské hřiště. Zámek je už vygruntovaný a do sklepení se nastěhovala strašidla,“ popisuje kastelán. V zámeckém sklepení totiž starší žáci ze základní školy přichystali strašidelnou trasu pro mladší děti.

Večerní zábava začne ve 20 hodin, zahraje skupina Negativ. O občerstvení se postarají místní Sokoli, kteří akci pořádají spolu s místním kynologickým klubem.

„Pět stánků bude obsluhovat oddíl fotbalu házené, aerobiku, country a tenisu. Přerovský pivovar dodal téměř 3000 litrů piva,“ uvedl místostarosta Petr Dostál.

V Dřevohosticích přispívá k té správné čarodějnické atmosféře i blízkost kopce Šibenice, kde kdysi skutečně stávala šibenice, a také Stínadel.

Pokud se vydaří počasí, očekávají organizátoři návštěvnost přesahující tisícovku a možná i patnáct set lidí. Na to jsou připraveni i dopravci.

„Budeme čekat na telefonát řidiče, který tudy projíždí. Pokud kapacita autobusu nebude stačit, okamžitě vypravíme do Dřevohostic další tak, aby se na akci dostali všichni zájemci,“ sdělil vedoucí obchodu z Veolia Transport Otakar Šatánek.