Autoři velikonoční výzdoby autobusových zastávek v Přerově měli letos jediné téma - oslavit spolu s městem sto dvacáté výročí založení přerovského parku Michalov. Originální nápady mohou lidé obdivovat od tohoto týdne až do 8. dubna.

„Tradiční jarní výzdoba se objeví do konce týdne na dvanácti až třinácti autobusových zastávkách. Na uměleckém ztvárnění se podílely děti ze základních škol, zapojili se studenti gymnázií a Střední pedagogické školy, kreativní návrhy pocházejí z dílny knihovny, mateřinky a střediska volného času. Letos zastávku vyzdobilo také Spolusetkávání v Přerově,“ řekla za organizátory Marta Jandová.

Tradiční Velikonoční salon spojený s ukázkami lidových řemesel přilákal tento týden do malého sálu Městského domu v Přerově stovky návštěvníků.
Mladí mají zájem, ale k tvorbě potřebují podmínky, říká malérečka Jarmila Bijová

Barevné jarní autobusové zastávky těší obyvatele Přerova už od roku 2016. „Lidem se tato originální  výzdoba veřejného prostoru líbí a máme na ni velmi milé ohlasy,“ poznamenala Jandová.

S myšlenkou vyzdobit během Velikonoc autobusové zastávky přišel před lety jako první spolek „Ne. Jde to“. Fotografka Zuzana Štolcová vytvořila v minulých letech s týmem spoluautorů originální díla. Loni se například zastávka poblíž restaurace Bečva proměnila v obývací pokoj, během pandemie koronaviru zářila do tmy jako kaple. Speciální dekorací byla vyzdobena i během oslav stoletého výročí republiky. Lidé si netradiční výzdobu přerovských zastávek každoročně pochvalují.