„Lidé můžou obdivovat kraslice, nazdobené nejrůznějšími technikami, dále předměty z keramiky, pedigu, kukuřičného šustí, vitráže, ale také paličkované krajky a nebo figurky z látek či sena,“ uvedla Dagmar Kolomazníková ze Střediska volného času Atlas a Bios.

Vystavené exponáty podle ní pocházejí z dílen výtvarníků i široké veřejnosti. Okruh spolupracovníků Střediska volného času se totiž každoročně rozšiřuje.

„Součástí akce jsou i dílničky, kde si můžou děti s pomocí studentů Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy v Přerově ozdobit perníčky, kraslice a vyrobit přání,“ dodala.

V odpoledních hodinách se může seznámit s rukodělnými ukázkami i široká veřejnost, kterou zasvětí odborníci do základů techniky paličkování, drátování, výroby ze šustí, zhotovení perličkových ozdob a nebo pletení z pedigu.

Velikonoční salón bude otevřený v prostorách Střediska volného času Atlas v Žižkově ulici v Přerově, a to denně od 8.30 do 11.30. Pro veřejnost je otevřeno každé odpoledne od 13 do 17 hodin, v pátek už jen dopoledne.