Během týdne už na ni zavítaly stovky dětí ze základních a mateřských škol. „Minulý týden jsme výrobky představili na Atlase a lidé už vědí, že pokud výstavu nestihnou u nás, mohou ji za týden spatřit v Městském domě. Celý týden sem chodí školy i školky, takže máme hlavně dopoledne vždy plno. Na výstavě se podílejí řemeslníci z okolí Přerova a chceme na ní vždy předvést tradiční lidovou tvorbu,“ přiblížila Daniela Hrdličková ze Střediska volného času Atlas a Bios.

Ta na výstavu dodala i vlastní keramické výrobky.Návštěvníci mohou obdivovat nejrůznější techniky zdobení kraslic. „Jsou tu voskovaná vajíčka, ale i zelové kraslice, což je zajímavý způsob zdobení. Nejprve se namalují tmavá vajíčka, a ta se pak leptají zelovou vodou do světla. Tradiční jsou slámové kraslice, ale čím dál větší oblibě se těší také vrtané madeirové nebo vejce, malovaná inkoustem,“ vyjmenovala.

Součástí Velikonočního salonu je i ukázka lidových řemesel. Výrobu vizovického těsta předváděla ve středu návštěvníkům Ludmila Dohnalová. „Těsto se dělá jen z mouky a vody a zpracovává asi hodinu, aby bylo vláčné. Pak si musí další hodinu odpočinout. Tvarují se z něj nejrůznější motivy - k těm jarním patří třeba zajíc, kohout, ježek nebo holubička. Po vytvarování vždy dozdobuji kořením, těsto se natře rozkvedlaným vejcem a peče podle tloušťky přibližně osm hodin,“ vylíčila.

Právě ukázky řemesel jsou tím, co přitahuje pozornost návštěvníků. „Snažíme se je každý den obměňovat. V úterý byla k vidění výroba patchworkových výrobků, ve čtvrtek se mohou lidé podívat na ukázky paličkování, malbu cibulákových a škrabaných kraslic,“ doplnila Daniela Hrdličková. Výstava končí ve čtvrtek odpoledne.