Proměnlivé počasí, skromný program – zřejmě více faktorů sehrálo roli ve slabé účasti při kulturním dění, které mělo přivítat jaro.

Šest dřevěných stánků se objevilo na náměstí až v pátek, pódium dokonce až v sobotu.

„S ohledem na to, že Přerované asi nabyli dojem, že tu nic nebude, tak také nepřišli," komentoval situaci jeden z prodejců na náměstí.

S nízkou účastí se museli potýkat stánkaři po oba dny. Lidé se trousili spíše v odpoledních hodinách.

„V sobotu odpoledne během vystoupení Atlasu tady bylo plno, ale jinak je to hrozné. Asi to chce pořádné kapely," zmínil další z prodejců. Nikdo z nich si nepřál být jmenován.

Místo souboru Hanácké Prosének, který odvolal z důvodu nemoci svou účast, vystoupila v neděli úderem druhé přerovská skupina Rabussa. V jejich podání zazněly lidové, zbojnické, či některé středověkem šmrncnuté písně.

„Jsme rádi, že si můžeme zahrát v Přerově, protože tady moc často nevystupujeme. Musím ale podotknout, že bychom byli radši, kdyby nás nezvali jen, když onemocní děti z Prosenic," uvedl s úsměvem kapelník skupiny Pavel David.

"Nebudeme tu moc dlouho"

Na nedělní program přišla se svou vnučkou i Pavla Chromá.

„Překvapilo mě, jak málo je tady lidí. Ale je pravda, že je dnes zima. Nebudeme tu moc dlouho, půjdeme se brzy ohřát domů," řekla.

Ve velkém se pak na jevišti představil soubor Hanák Troubky. Na pódium krojované tanečníky doprovodili vlastní hudebníci, vystoupili jak dospělí členové souboru, tak i děti ze souboru Hanáček.

„Byli jsme tu na Vánoce a teď i na Velikonoce. Jsme rádi, že jako sousedi z Troubek můžeme ukázat taky něco z toho, co umíme," řekl vedoucí souboru Stanislav Vojtek.

Víkendový program pak zakončily kapely Durman a PHS Entuziasté.